Lietuva vs. Prancūzija: 10 esminių statistikos faktų

Paskutinėse pasaulio čempionato rungtynėse Lietuvos krepšininkai kausis dėl bronzos. Varžovas – Prancūzijos rinktinė.

1. Prieš metus Lietuva ir Prancūzija žaidė Europos čempionato finale. Visas rungtynes dominavę prancūzai laimėjo 80:66. Prancūzija tuomet turėjo Tony Parkerį, Lietuva – Mantą Kalnietį.

2. Nicola Batumo taškų vidurkis iki mačo su serbais buvo 9,9, tačiau pusfinalio mače prancūzų lyderis pelnė net 35 (vidurkį pakėlė iki 13,0).

3. Lietuvos rinktinėje rezultatyviausiai žaidžia Jonas Valančiūnas, renkantis po 13,0 taškų. Atkrintamosiose jo taškų vidurkis siekia 16,3. 2.30 kad J.Valančiūnas pelnys daugiau taškų nei pavargęs N.Batumas.

4. Prancūzams teks žaisti nepraėjus nė 24 valandoms nuo pusfinalio mačo, lietuviai laiko atsigauti turėjo daugiau. Ir 2006, ir 2010 metais kovą dėl bronzos laimėjo pirmajame pusfinalyje žaidusi komanda.

5. 2013 metų Europos čempionato finale N.Batumas ir Borisas Diaw kartu pelnė 32 taškus, Jonas Valančiūnas ir Donatas Motiejūnas – po 0. Lietuvos rinktinėje tame mače rezultatyviausiai žaidė krepšininkai, kurių dabartinėje komandoje nėra: Linas Kleiza (20) ir Manatas Kalnietis (19).

6. Prancūzai pastebimai pranoksta lietuvius pagal dvitaškių pataikymą (58 % prieš lietuvių 51 %), rezultatyvius perdavimus (16,5 prieš 12,4) ir taškus, pelnytus greitose atakose (6,9 prieš 4,9), tuo tarpu lietuviai daugiau taškų pelno iš baudos aikštelės (35,0 prieš prancūzų 28,5), po varžovų klaidų (14,0 prieš 10,8) ir sulaukia didesnio atsarginių žaidėjų indėlio (33,6 prieš 28,5).

7. Lietuvos rinktinė pasaulio čempionatuose Europos komandoms nepralaimi jau 6 rungtynių iš eilės. Pasutinį kartą europiečiams pasaulio pirmenybėse lietuviai pralaimėjo 2006 metais – turkams. Nei 2010 metais, nei šiame čempionate Lietuvos rinktinė varžovams iš Europos dar nepralaimėjo. Tiesa, iš 17-ikos rungtynių, sužaistose paskutiniuose dviejuose čempionatuose, tik 5-ios buvo su Europos komandomis.

8. 2010 ir 2014 metų pasaulio čempionatuose Lietuvos rinktinė patyrė vos 3 pralaimėjimus ir du iš jų – amerikiečiams. Pergalių – 14-ika (82 proc.). Prancūzų pergalių/pralaimėjimų balansas: 8-6 (57 proc.). 5.50 kad lietuviai laimės 6-10 taškų skirtumu.

9. Šio čempionato atkrintamosiose prancūzai ypatingai sėkmingai žaidžia ketvirtą kėlinį: vidutiniškai per paskutinį ketvirtį renka po 28,3 taško. Palyginimui –per pirmąjį kėlinį surenka vos po 12,3. 2.00 kad prancūzai laimės ketvirtą kėlinį.

10. Prancūzija ir Lietuva išlieka komandomis, niekuomet nežaidusiomis pasaulio krepšinio čempionato finale. Lietuvos rinktinė gins bronzinį titulą, iškovotą prieš ketverius metus Turkijoje, tuo tarpu prancūzai mažajame finale žaidžia pirmą kartą nuo 1954 metų, kai jame pralaimėjo Filipinams.