Lietuva vs. Italija: taškų lenktynės, mikrodvikovos ir autsaiderių rolė


Kaip ir 2013 metais, lietuviams Europos čempionato ketvirtfinalyje teko italų barjeras. Šįkart tai žada būti visai kita istorija.

 

Taškų lenktynės

 

Leistis į visiškai atviras taškų lenktynes rizikinga – ispanams ir 98 taškų neužteko, kad įveiktų italus. Tačiau sunku tikėtis pergalės prieš italus, įmetus 74 taškus – toks į Lietuvos rinktinės rezultatyvumo vidurkis šiame čempionate.

 

Apie tai kalbėjo ir Jonas Kazlauskas: „Gynyba visuomet yra svarbiausia, bet reikia ir įmesti. Italai įmeta po 80 taškų (po 86,0, - red. past.), tad ir mums reikia tų taškų kažkaip sukrapštyti. Turime galvoti ir apie tai, kaip užpulti, nors negalime žaisti pernelyg atviro krepšinio.“

 

Patys italai šiame čempionate praleidžia po 81,0 taško, kai lietuviai demonstruoja ketvirtą geriausią gynybą turnyre, leisdami varžovams įmesti tik po 69,5.

 

Italai pralaimėjo turkams ir serbams, kurie pelnė atitinkamai 89 ir 101 taškus. Maždaug 90 taškų gali prireikti ir Lietuvai. Paskutiniuose dviejuose mačuose į čekų ir gruzinų krepšį lietuviai įmetė po 85 taškus, ir tai išskirtinis įvykis.

 

Tai pirmas kartas, kai Kazlausko nuo 2013 metų vadovaujama rinktinė dvejose oficialiose rungtynėse iš eilės peržengė 80 taškų ribą. Ir tai vieninteliai mačai šiame čempionate, kuriuose lietuviai įmetė daugiau nei 6 tritaškius. Per pirmus keturis mačus Lietuvos rinktinė pataikydavo vidutiniškai po 4,8 tritaškio, per paskutinius du – po 8,0. Italai įmeta po 8,8 tolimo metimo per rungtynes.

 

Vienas lietuvių metikas dar neprabilo. 7 – tiek daugiausia mačų iš eilės Renaldas Seibutis yra sužaidęs Lietuvos rinktinėje, nepataikydamas tritaškio. Jei neįmes ir su italais, pakartos šį blogiausią karjeros rezultatą. Kol kas šiame čempionate 0/9. Beje, 17 taškų pelnęs Seibutis buvo rezultatyviausias lietuvių gretose „Eurobasket 2013“ ketvirtfinalio mače su italais.

 

Rezultatyviausi Lietuvos rinktinės mačai 2013-2015 metais:

 

2014 vs. Prancūziją 93 L

2014 vs. Meksiką 87 W

2013 vs. Belgiją 86 W

2015 vs. Čekiją 85 W

2015 vs. Gruziją 85 W

1.91 Lietuva įmes daugiau nei 75,5 taško

 

 

Mikrodvikovos

 

Patys italai labiausiai akcentuoja Alessandro Gentile ir Jono Mačiulio mikrodvikovą, tačiau, kaip pastebėjo Kazlauskas, bus ir kitų mikrodvikovų, kurių svarba gali būti dar didesnė.

 

Rungtynės su belgais ir estais akivaizdžiai parodė, kad Jonui Valančiūnui kėblu žaisti prieš aukštaūgius, didžiąją laiko dalį leidžiančius perimetro zonoje. Toks ir yra Andrea Bargnanis. Pats italų centras yra silpnas gynybos ramstis baudos aikštelėje, tad šių skirtingų, bet puikiai vienas kito žaidimą žinančių NBA centrų dvikova gali nulemti daugiau nei pitbulių Gentile ir Mačiulio pjautynės.

 

Danilo Gallinari prieš... Mindaugą Kuzminską? Paulių Jankūną? Domantą Sabonį? Kazlauskas ir Mačiulis prieš rungtynes kalbėjo, kad neketina taikytis prie italų ir rungtynes pradės įprastu starto penketu, tai reiškia – su Jankūnu.

 

Tai reiškia, kad Jankūnui pirmam teks spręsti nuo perimetro savo žaidimą pradedančio italų lyderio problemą. 40 proc. savo taškų Gallinari surenka baudos metimais ir pagal pataikytus baudos metimus yra, akivaizdus lyderis čempionate (po 7,3 per rungtynes), lenkiantis ir patį Pau Gasolį.

 

Autsaiderių rolė

 

Pirmą kartą šiame čempionate Lietuvos rinktinė nėra laikoma rungtynių favorite. Sakoma, kad tai padeda atsikratyti psichologine įtampa. Galbūt. Nuo 2013 metų ketvirtfinalio, kuriame lietuviai italus įveikė 81:77, komandos ženkliai pasikeitusios.

 

Lietuva prarado Donatą Motiejūną, Liną Kleizą, Martyną Pocių, Darjušą Lavrinovičių, o pasipildė tokių varžybų patirties neturinčiais žaidėjais. Tuo tarpu italai dabar turi, tai ko neturėjo prieš dvejus metus – Bargnani, Gallinari ir 73 mačus Eurolygoje sužaidusį amerikietį Danielį Hacketą.

 

Tiesa, dėl traumos iškrito Luigi Datome, tačiau jėgų balansas, lyginant su 2013-aisiais, kardinaliai pasikeitė italų naudai.

1.66 už Italiją, 2.33 už Lietuvą