Lietuva 69, Ukraina 68: penki esminiai rungtynių akcentai

Lietuvos rinktinė pirmose Europos čempionato D grupės rungtynėse priekyje buvo 90 proc. rungtynių laiko, tačiau ukrainiečius palaužė tik paskutinėmis sekundėmis – 69:68.

3 debiutantai surinko 3 taškus

Lukas Lekavičius aikštelėje pasirodė sužaidus nepilnas 4 minutes, ir debiutavo fantastiškai: perėmė kamuolį ir greitoje atakoje atliko rezultatyvų perdavimą. Netrukus pridėjo dvitaškį. Tačiau vėliau pradingo. Viso per nepilnas 11 minučių pelnė 3 taškus, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir perėmė 2 kamuolius. Nesuklydo nė karto. Artūras Milaknis per 14,5 min. prametė visus tris tritaškius (0/3) ir taškų nepelnė. Domantas Sabonis aikštelėje išbuvo vos 3 min. 37 sek. (turbūt dėl sėkmingo Pauliaus Jankūno žaidimo) ir taškais nepasižymėjo. Deividas Gailius, kaip ir Antanas Kavaliauskas, aikštelėje nepasirodė.

Vadovėlių verta mikrodvikova

Kyrylas Fesenko neabejotinai rimčiausias oponentas, su kuriuo Jonui Valančiūnui teks susidurti grupės varžybose. Šių NBA aukštaūgių mikrodvikova tapo tikra mačo puošmena.

Galbūt šiame čempionate matysime JV dominavimą, kuris mums taip pat kels susižavėjimą, bet tokios gražios ir lygiavertės centrų mikrodvikovos D grupės varžybose ko gero daugiau ir neišvysime. Abu aukštaūgiai sukūrė virtinę įspūdingų epizodų ir surinko kone identišką statistiką: abu pelnė po 19 taškų ir atkovojo po 11 kamuolių. Tai septintas JV dvigubas dublis per 37 rungtynes rinktinėje.

Sužaidė geriausias karjeros rungtynes

Pauliui Jankūnui tai buvo 50-osios rungtynės su Lietuvos rinktine (Europos, pasaulio čempionatuose ir olimpinėse žaidynėse). Tuo pačiu – rezultatyviausios rungtynės. Pataikė 5 metimus iš 11 (tritaškiai 2/3), pridėjo 9 baudų metimus (9/10) ir surinko 22 taškus. Tai pirmas kartas, kai Jankūnas rinktinėje perkopė 20 taškų ribą.

Be atsarginių indėlio

Atsarginiai žaidėjai lietuviams pelnė vos 6 taškus (9 proc. visų taškų), kai Ukrainai nuo suolo kilę krepšininkai pelnė 24 (35 proc. visų taškų). Lekavičius surinko 3, Robertas Javtokas – 2, Mindaugas Kuzminskas – 1. Javtokui tai jau 10 rungtynės rinktinėje iš eilės, kuriose nepelnė daugiau 5 taškų. Starto penketas buvo toks: Kalnietis, Seibutis, Mačiulis, Jankūnas, Valančiūnas.

Paskutinių sekundžių drama

Ketvirto kėlinio viduryje Ukrainos rinktinės lyderis Fesenko užsidirbo penktą pražangą, tačiau būtent tuomet ukrainiečiai spurtavo ir kilo į lemiamą šturmą. Laimėjo atkarpą 7:0 ir išsiveržė į priekį 62:63. Paskutines 1,5 minutės Lietuvos rinktinė žaidė be klysti pradėjusio Kalniečio ir Valančiūno (kurio dėl nestabdomo žaidimo nepavyko grąžinti į aikštę). Javtokas prametė du baudos metimus, Lekavičius nesuorganizavo paskutinės lietuvių atakos ir likus 4,5 sek. ukrainiečiams atsivėrė galimybė išplėšti pergalę vienu metimu (69:68). Bet lietuviai apsigynė. Neįtikėtina, kad ukrainiečiai buvo per žingsnį prie pergalės rungtynėse, kuriose atliko tik 3 baudos metimus (2/3, lietuviai 20/25).