Lietuva 68, Latvija 49: šeši esminiai rungtynių akcentai


Dvi iš dviejų. Lietuvos rinktinė Europos krepšinio čempionate iškovojo antrą pergalę, 68:49 įveikdama šeimininkus latvius.

 

Atsirado stabilumas

Nebuvo to banguoto žaidimo, kurį matėme mače su Ukraina. Kai įgyja dviženklę persvarą ir netrukus ją iššvaisto. Atsirado stabilumas. Iki pertraukos latviai buvo priekyje 76 proc. laiko, tačiau lietuviai kantriai lipo ant kulnų, o persvėrę rezultatą iniciatyvos nepaleido. Žingsnis po žingsnio, be didesnių bangavimų susikraudami galutinę 19 taškų persvarą.

 

Mačiulis tritaškiais žudo neužsikirsdamas

Jonas Mačiulis žudo latvius jų pačių ginklu. Neužsikirsdamas. 2013 metų Europos čempionato mače su latviais Mačiulis pataikė tris tritaškius iš trijų. Šiandien padarė lygiai tą patį! Trys iš trijų. Tai reiškia, kad rungtynėse su latviais Mačiulis pataikė jau 6 tolimus metimus iš eilės.

Ir dar: šįvakar Mačiulis, atstovaudamas rinktinei, atliko pirmą dvigubą dublį. Tuo pačiu užfiksuodamas ir asmeninį atkovotų kamuolių rekordą (13 taškų, 10 atk. kam.). Mačiuliui tai buvo 56-os rungtynės už Lietuvos rinktinę finaliniuose turnyruose.

 

Geriausias debiutas – Gailiaus

Deividas Gailiui nepasirodė rungtynėse su Ukraina, bet debiutavo mače su latviais. Debiutavo puikiai. Per 20 minučių pelnė 7 taškus ir atkovojo 5 kamuolius. Nė vienas iš dabartinių rinktinės žaidėjų savo debiutiniame mače negavo žaisti 20 minučių ir nė vienas debiutiniame mače nesugebėjo pelnyti 7 taškų (Antanas Kavaliauskas savo debiutinėse rungtynėse 2012 metais įmetė 6).

Ir dar: pirmajame kėlinyje po keitimo aikštėje pasirodęs Gailius jau pirmuoju bandymu įsūdė tritaškį. Nė vienam kitam šios rinktinės žaidėjui savo debiutinėse rungtynėse nebuvo pavykę pataikyti iš toli. 

 

 

Išsprendė klaidų problemą

20 klaidų per draugiškas rungtynes buvo įprastas Lietuvos rinktinės vidurkis. Netgi paskutiniame kontroliniame mače su Graikija lietuviai peržengė šią ribą, keldama pagrįstą nerimą, kad Europos čempionate toks neatsargus žaidimas gali brangiai kainuoti. Bet kol kas nieko panašaus. Mače su Ukraina lietuviai suklydo 11 kartų, su latviais – vos 8. Greitesni sprendimai, mažiau eksperimentų, gerėjanti Kalniečio forma – štai ir rezultatas.

 

Kalnietis rodo atsigavimo ženklus

Gimimo dieną – 12 taškų ir 6 rezultatyvūs perdavimai. Rungtynėse su Latvija pagaliau vėl matėme seną gerą Mantą Kalnietį? „Nesinori prisišnekėti, bet tikiuosi, kad įtampa dingo, – po rungtynių kalbėjo pats krepšininkas. Tikiuosi, forma bus vis geresnė ir žaisime linksmesnį krepšinį“. Kalniečio atsigavimo ženklų sirgaliai ilgai laukė ir, panašu, sulaukė.

 

Bagatskiui Kazlauskas per kietas riešutas

Arba atvirkščiai: Bagatskis Kazlauskui per minkštas. Latviai lieka ištikimi sau ir metai iš metų savo žaidimą grindžia tuo pačiu pamatiniu dalyku: tolimais metimais. Tik mačuose su Lietuva šis ginklas jau nebeveikia. Tai antros oficialios rungtynės iš eilės, kai latviai į lietuvių krepšį nesugebėjo įmesti nė 60 taškų. 2013 metų Europos čempionate lietuviai laimėjo 67:59, šįkart leido įmesti tik 49.

Prieš dvejus metus Bagatskio auklėtiniai į lietuvių krepšį paleido 31 tritaškį, bet pataikė tik 8 (26 proc.). Šiandien latviai iš toli mėtė dar prasčiau: 6 iš 30 (20 proc.). Patiems lietuviams užteko 12 bandymų, kad įsodintų 6 tritaškius. Akivaizdu, kad Bagatskio taktika „užmėtyti lietuvius“ prieš Kazlausko schemas neveikia. Kaip po rungtynių sakė Kasparas Berzinis: „Turime daug ko pasimokyti“.