Kuklus Žalgirio įžaidėjų indėlis ir ko laukti iš Willo Cherry debiuto?


Paskutinės Eurolygos reguliariojo sezono rungtynės su Sasario Dinamo taps debiutinėmis Žalgirio naujokui Willui Cherry. Šis mačas lems, ar kauniečiai tęs kovą Top-16 etape, tad Cherry pasirodymas gali būti itin svarbus.

 

LKL debiutavo 9 taškais ir 6 klaidomis per 14 minučių

Žalgiryje Cherrry jau spėjo sužaisti vieną mačą. LKL lygoje Žalgiris 78:75 nugalėjo Dzūkiją, o naujokas per kiek daugiau nei 14 minučių pelnė 9 taškus, pataikydamas 3 dvitaškius iš 4, ir 1 tritaškį iš 3. Taip pat perėmė 3 kamuolius, bet suklydo net 6 kartus! Neatliko nė vieno rezultatyvaus perdavimo.

 

Ar gali tapti rezultatyviausiu debiutantu?

Cherry, žinoma, dar nėra ragavęs europietiško krepšinio. Jam tai bus ne tik debiutas Eurolygoje, bet ir debiutas apskritai Europos turnyruose. Rezultatyviausias šio sezono debiutantas – krepšininkas, kuris iki šiol nebuvo žaidęs Europos turnyruose – yra lenkas Damianas Kuligas. Zgoželeco Turow vidurio puolėjas renka po 15,2 taško, nors tik vieną mačą pradėjo starto penkete.

Tuo tarpu rezultatyviausias Eurolygos debiutantas yra Valencia klubo juodkalnietis Bojanas Dubljevičius, renkantis po 15,5 taško. Bet 205 cm ūgio puolėjas yra dukart žaidęs Eurolygos atrankoje ir keturis sezonus rungtyniavęs Europos taurėje.

 

Ankstesnių legionierių patirtis

Jau rašėmė apie paskutinius aštuonis Žalgirio legionierius (nuo 2007 metų), prie komandos prisijungusius įsibėgėjus sezonui. Taigi:

  1. nė vienas jų tą sezoną, kai atvyko, Eurolygoje nepasiekė dviženklio taškų skaičiaus

  2. rezultatyviausiai debiutavo Mamadou N'Diaye, atvykęs 2008 vasarį ir pirmose rungtynėse į Real krepšį įmetęs 14 taškų.

  3. Žalgiris laimėjo keturis iš septynių rungtynių, kuriose debiutavo šie aštuoni atvykėliai (N'Diaye ir Damiras Markota debiutavo tose pačiose rungtynėse).

  4. iš aštuonių tik du liko Žalgiryje kitam sezonui, tai įžaidėjai Aleksandras Čapinas ir DeJuanas Collinsas.

 

Įžaidėjas buvo būtinas?

Lukas Lekavičius Eurolygoje renka po 5,6, Vaidas Kariniausias – po 4,3 taško. Pirmasis atlieka po 2,2 rezultatyvaus perdavimo – tiek pat, kiek ir Jamesas Andersonas. Kariniauskas atlieka po 1,5 perdavimo – lygiai tokia pati yra ir... Roberto Javtoko perdavimų statistika.

Be to, greičiu pasižymintis Lekavičius per 9 mačus perėmė vos 4 kamuolius, o Kariniauskas tritaškius meta tik 23 proc. taiklumu ir yra pirmas komandoje pagal klaidas (2,6), nors pagal žaidimo laiką – tik šeštas (18,7 min.).

Nepaisant to, ypač sezono pradžioje jaunieji Žalgirio įžaidėjai susilaukė nemažai komplimentų. Bet vertinant ne potencialą, o dabartinę naudą, akivaizdu, kad įžaidėjo pozicijoje žaidžiančių krepšininkų indėlis Žalgirio ekipoje iki šiol buvo pakankamai mažas. Tai liudija ir palyginimas su kitomis grupės komandomis.

Paskaičiavome, koks įžaidėjų indėlis visose A grupės komandose, tai yra, kokią procentinę dalį sudaro įžaidėjų pelnomi taškai ir atliekami rezultattyvūs perdavimai.

Lekavičius ir Kariniauskas pelno 14,0 proc. komandos taškų ir atlieka 30,4 proc. visų Žalgirio rezultatyvių perdavimų. Tai kukliausi rodikliai A grupėje.

 

Komanda

Įžaidėjai

Taškų dalis

Rez. perdavimų dalis

Žalgiris

Vaidas Kariniauskas

Lukas Lekavičius

14,0%

30,4%

Anadolu Efes

Dogus Balbay

Donnie McGrathas

Dontaye Draperis

16,0%

34,8%

Real

Facundo Campazzio

Sergio Llullas

Sergio Rodriguezas

24,3%

53,1%

Unics

Nikos Zisis

Sergejus Bykovas

Curtis Jerrellsas

25,8%

43,5%

Dinamo

Massimo Chessa

Jerome Dysonas

Edgaras Sosa

29,0%

45,4%

Nižnij Novgorod

Tayloras Rochestie

Dmitrijus Chvostovas

Dmitrijus Golovinas

30,2%

57,3%