Ko debiutinėse rungtynėse galime tikėtis iš keturių naujokų?


 

Lukas Lekavičius, Domantas Sabonis, Deividas Gailius ir Artūras Milaknis šiame Europos čempionate yra Lietuvos rinktinės debiutantai.

Treneris asistentas Darius Maskoliūnas teigė, kad taupyti naujokų dėl startinio jaudulio niekas nežada, ir jei reikalaus situacija – kiekvienas jų gali būti metamas į ugnį jau pirmose rungtynėse su Ukraina.

Ko galima tikėtis iš naujokų? Iš Milaknio laukiama tritaškių, iš Sabonio nuožmios kovos dėl kamuolių, iš Lekavičiaus ir Gailiaus – rezultatyvaus įsiliejimo į žaidimą.

Tačiau pažvelgus į kitų dabartinės rinktinės žaidėjų debiutines rungtynes, aiškiai matyti, kad pirmas mačas nebūna toks lengvas.

Štai keletas įdomų faktų:

 

Mantas Kalnietis per pirmąsias šešias savo rungtynes Lietuvos rinktinėje nepataikė nė vieno tritaškio. Prametė visus dešimt (0/10), ir tik septintame mače su ispanais galiausiai pasižymėjo mesdamas iš toli.

Mindaugas Kuzminskas taip pat pirmą savo tritaškį įsūdė tik septintose rungtynėse, per pirmus šešis mačus pramesdamas visus penkis tolimus metimus (0/5). Dabartinėje rinktinėje nėra nė vieno žaidėjo, kuris būtų įmetęs tritaškį jau debiutinėse rungtynėse.

Antanas Kavaliauskas savo debiutiniame mače pelnė 6 taškus, ir tai rezultatyviausias debiutas iš visų krepšininkų, šiuo metu esančių rinktinėje. Jankūnas savo debiutiniame mače pelnė 5, Kalnietis – 4, Mačiulis – 2, Kuzminskas – 1, o Valančiūnas, Seibutis ir Javtokas debiutinėse rungtynėse taškų nepelnė.

Jonas Mačiulis pirmą kartą dviženklį taškų skaičių surinko tik 16-tose rungtynėse. Jankūnas jau antrame mače surinko 16 taškų, Kalnietis 10 taškų ribą pirmąkart peržengė septintose rungtynėse, Javtokas – ketvirtose, Seibutis ir Kuzminskas – penktose, Valančiūnas – trečiose. Kavaliauskas rinktinėje nė karto nepelnė 10 arba daugiau taškų.

Kavaliauskas ir Kuzminskas debutiniuose mačuose atkovojo po atkovojo 4 kamuolius. Tai geriausias rodiklis tarp dabartinių rinktinės žaidėjų. Jonas Valančiūnas debiutavo su 2 atkovotais kamuoliais, Jankūnas su vienu, Javtokas debiutiniame mače kamuolio nenusiėmė.
 

Kuzminskas debiutinėse rungtynėse žaidė 14 minučių. Nė vienas kitas dabartinės rinktinėse žaidėjas savo debiutiniame mače nežaidė tiek daug. Per jas Kuzminskas tepelnė 1 tašką, iš žaidimo pramesdamas visus tris kartus.