Ko dar turi netekti JAV rinktinė, kad prarastų favoritės statusą?


Paulas George'as iškrito dėl kraupios traumos, Kevinas Love ir Kevinas Durantas patys atsisakė padėti JAV rinktinei pasaulio čempionate. Kad ir kiek nuostolių priskaičiuotume, faktas nesikeičia – amerikiečiai išlieka pagrindiniais favoritais.

O gal... netekdama Duranto, JAV rinktinė praranda ir nenugalimumo aurą?

Prieš ketverius metus KD rinko po 33 taškus paskutinėse trejose pasaulio čempionato rungtynėse, nuvesdamas JAV komandą iki aukso. Šiemet rinktinės puolimo schemose jis turėjo būti dar svarbesnis.

Aštuoni iš likusų 15-ikos kandidatų niekada nėra žaidę NBA Visų Žvaigždžių rungtynėse. Durantui pasitraukus, Jamesas Hardenas lieka vienintelis, patekęs į simbolinę NBA komandą praėjusį sezoną. Stephenas Curry buvo antroje, Damianas Lillardas – trečioje.

Bet tai nereiškia, kad ši komanda daug prastesnė už tą, kuri pasaulio čempione tapo 2010 metais.

2010 metų komandos sąrašas įspūdingai atrodo tik dėl to, ką tie žaidėjai pasiekė po 2010 metų pasaulio čempionato. Derrickas Rose'as, Russellas Westbrookas ir Kevinas Love į rinktinę tuomet atvyko kaip jaunuoliai, dar neragavę Visų Žvaigždžių rungtynių duonos.

2010 metų JAV rinktinėje tebuvo vienas žaidėjas, rungtyniavęs 2009-10 m. sezono Visų Žvaigždžių rungtynėse, ir tai buvo Durantas. Kaip toli 2014-ųjų Anthony Davisas nuo 2010-ųjų Duranto? Pats Durantas prieš kelias savaites išgyrė Davisą, sakydamas, kad tai MVP kalibro žaidėjas, kurio laikas jau visai čia pat.

2012 metų olimpinėse žaidynėse Davisas rinko po 16,3 taško ir buvo antras pagal rezultatyvumą rinktinėje po Duranto (19,5), lenkdamas netgi LeBroną Jamesą (13,3) ir Kobe Bryantą (12,1). Jis pasiruošęs būti neįveikiamos 2014 metų JAV rinktinės lyderiu.

Tysonas Chandleris 2010 metais į rinktinę atvyko po nuvylusio sezono Šarlotėje ir su Mavericks dar nebuvo tapęs čempionu. Curry buvo po savo debiutinio sezono. Love tuomet baigė antrą sezoną, rinkdamas po 14 taškų ir 11 kamuolių – dar buvo metai iki jo kokybinio šuolio. Tą patį galima pasakyti apie Rose'ą ir Westbrooką.

Negali sakyti, kad šių metų JAV rinktinė tobula ir neturi spragų – be abejo, turi. Bet praradus ryškiausią savo žvaigždę, kai kuriems žaidėjams turnyras Ispanijoje gali tapti įspūdingu tramplinu į sėkmingiausią karjeros sezoną.

Damianui Lillardui, praėjusiame sezone įrodžiusiam, jog nebijo didelės svarbos rungtynių, atkrintamosiose žibėjėjusiam Klay'us Thompsonui ar Kyrie Irvingui, kurio nuo rudens laukia karjeros etapas su LeBronu Jamesu. Ir dar nepamirškime 2011 metų MVP Derricko Rose'o, kuris jau atsigavo po kankinusių traumų ir bus pasiruošęs pasiausti Ispanijoje.

1.60 kad JAV rinktinė taps pasaulio čempione