Kas Žalgiriui kompensuos vidurio puolėjų netektį ir kada pagaliau prames Jankūnas?


Ar pastebėjote, kad Paulius Jankūnas Eurolygoje jau keturis mačus iš eilės neprametė nė vieno dvitaškio, pataikydamas 15 iš eilės? 

Serija prasidėjo dar sausio 23 dienos rungtynėse su Tel Avivo „Maccabi“, kai paskutinę minutę Jankūnas pataikė iš po krepšio. 

Po to „Žalgiris“ žaidė su „Barcelona“, „Crvena Zvezda“, „Real“ bei „Galatasaray“ ir per visas šias rungtynes P.Jankūnas iš dviejų taškų zonos atakavo 100 proc. taiklumu, nors aikštėje praleido daugiau nei 1,5 valandos (po 23 min.) ir iš viso metė 14 kartų. 

Tiesa, pataikė tik 1 tritaškį iš 5 ir 5 baudas iš 7.

 

Paskutinės ketverios P.Jankūno rungtynės Eurolygoje:

 

Varžovas

Minutės

Taškai

Dvitaškiai

Tritaškiai

Baudos

„Barcelona“

19:26

4

2/2

0/1

-

„Crvena Zvezda“

28:50

11

4/4

0/2

3/5

Real

13:00

9

2/2

1/1

2/2

Galatasaray

30:35

12

6/6

0/1

-

 

 Šįvakar „Žalgirio“ laukia akistata su Berlyno ALBA. Kauniečiai versis be Artūro Gudaičio ir Roberto Javtoko. todėl tikslus P.Jankūno žaidimas „Žalgiriui“ kaip niekad reikalingas.

 

Kas kompensuos vidurio puolėjų netektį? 

R.Javtokas į Vokietiją neišvyko dėl tėvelio mirties, A.Gudaitis – dėl traumos. 

R.Javtokasper paskutinius tris Eurolygos mačus rinko po 6,7 atško ir atkovodavo po 5,3 kamulio. Gudaitis buvo rezultatyvesnis – 10,7 taško ir 4,7 atkovoto kamuolio. 

A.Gudaičio taškų vidurkis Top-16 išvykos rungtynėse netgi siekia 11,5. 

Pirmajame tarpusavio mače A.Gudaitis ir R.Javtokas kartu pelnė 16 taškų (11 ir 5) – tiek pat, kiek vienas Jamesas Andersonas (16) ir dviem daugiau nei P.Jankūnas (14). 

22 proc. – taip galima apibūdinti A.Gudaičio ir R.Javtoko indėlį pirmajame mače su ALBA. Jie pelnė 22 proc. komandos taškų (16 iš 75) ir atkovojo 8 kamuolius iš 37 (taip pat 22 proc.). 

P.Jankūnas, Darius Songaila ir LKF taurės varžybose įsibėgėjęs Siimas Sanderis-Vene yra tie žmonės, kurie Berlyne turės kompensuoti centrų netektį. 

Darius Songaila šį sezoną tik kartą per 18 rungtynių pasirodė starto penkete ir nė karto aikštelėje neišbuvo daugiau 20 minučių. 

Dar lapkričio pradžioje vykusios rungtynės su „Unics“ buvo vienintelės, kurias D.Songaila pradėjo starto penkete. Pelnė 4 taškus, „Žalgiris“ laimėjo. 

20 taškų – tai D.Songailos asmeninis rekordas Eurolygoje, pasiektas dar 2002 metais atstovaujant CSKA. Šiemet daugiausia pavyko surinkti 13. 

Paskutiniame mače su „Galatasaray“ D.Songailaa buvo dažniausiai krepšį atakavęs žalgirietis – metė net 13 kartų (4/13). 

S.Sanderis-Vene Eurolygoje žaidžia vos po 7,0 minutes ir „Žalgirio“ žaidimui, pasak Gintaro Krapiko, yra labiau tinkamas, kai varžovai nepasižymi galinga priekine linija. Tokia yra ALBA, ir tai galbūt šansas estui. 

8 iš visų 12-likos šį sezoną Eurolygoje pelnytų taškų S.Sanderis-Vene pelnė paskutiniuose dviejuose mačuoe. 

Žinoma, viena taškais ir atkovotais kamuoliais vidurio puolėjų kovos „po lenta“ nepamatuosi. Ypač kalbant apie gynybą. 

Tiesa, ALBA nėra komanda, galinti pasigirti galinga priekine linija. Žaidimą čia „daro“ gynėjai, o 204 cm ūgio Marko Baničius yra kone vienintelis pavojingesnis žaidėjas baudos aikštelėje. 

Kaune jis pelnė 12 taškų ir tai buvo antros rezultatyviausios veterano rungtynėse šį sezoną. M.Baničius šiemet renka po 8,1 taško. 

Buvęs „Lietuvos ryto“ centras Leonas Radoševičius renka po 8,9, nors žaidžia tik po 20,5 minutės. Paskutiniame mače su „Barcelona“ pelnė 19 taškų, bet jo žaidimas itin nestabilus.

Netekčių turi ir ALBA. Ir didelių. Rezultatyviausias ALBA žaidėjas, po 14,0 taškų renkantis 203 cm ūgio puolėjas Jamelas McLeanas praleis šio vakaro mačą. Kaune jis žaidė net 31 minutę ir pelnė 16 taškų.

 

 

Lažinkitės dėl ALBA – Žalgiris rungtynių baigties