Kas Žalgirio laukia Eurolygos Top-16 etape: žvilgsnis į varžovus


Žalgiris yra pati nerezultatyviausia ir prasčiausiai dvitaškius (47,3 proc.) metanti komanda Eurolygos E grupėje.

Žalgiris taip pat yra dažniausiai klystanti komanda visoje lygoje (16,5), nors pagal šį rodiklį iškart už kauniečių rikiuojasi kitos grupės komandos – Crvena Zvezda (16,4)  ir ALBA (15,1).

Siūlome atidžiau žvilgelėti į varžovus, kuriuos Eurolygos Top-16 etape gavo Žalgiris.

 

Belgrado Crvena Zvezda (Serbija)

Namie pralaimėjo tik Pirėjo Olympiakos ekipai. Nė karto šį sezoną nepralaimėjo dviejų mačų iš eilės. Savo gretose turi naudingiausią lygos žaidėją – Bobaną Marjanovičių, renkantį po 24,9 naudingumo taškus. Jis taip pat geriausias lygos kovotojas dėl atšokusių kamuolių (10,7). Taip pat – Marcusą Williamsą, kuris yra lygos lyderis pagal rezultatyvius perdavimus (6,9).

Crvena Zvezda yra blogiausiai tritaškius metanti komanda šioje grupėje (30,7 proc., antras blogiausias rezultatas lygoje), tačiau geriausiai Eurolygoje kovoja dėl atšokusių kamuolių (42,5).

 

Barcelona (Ispanija)

Vos vienas pralaimėjimas reguliariajame sezone ir visos laimėtos rungtynėse išvykose. Vienintelį kartą Barcelona pralaimėjo žaisdama namuose su Fenerbahce Ulker. Praėjusį sezoną Barsa Top-16 etape laimjo 12 rungtynių iš eilės. Kažko panašaus galima tikėtis ir šiemet? Barcelona (86,1) yra trečia pagal rezultatyvumą komanda lygoje ir kartu su Real (22,0) bei Crvena Zvezda (19,2) patenka į daugiausiai rezultatyvių perdavimų (19,4) atliekančių komandų ketvertuką.

Barcelona neturi nė vieno atstovo rezultatyviausių Eurolygos žaidėjų 50-tuke. Justinas Doellmanas ir Ante Tomičius yra rezultatyviausi katalonų klubo žaidėjai, bet renka vos po 10,4 taško per rungtynes. Tačiau net aštuoni Barcelona žaidėjai pelno 8,0 arba daugiau taškų.

 

Stambulo Galatasaray (Turkija)

Laimėjo tik vieną iš paskutinių keturių mačų, tačiau tačiau ta pergalė – paskutiniame ture prieš grupės lyderę Pirėjo Olympiakos ekipą, kuri Galatasaray ekipai atvėrė kelią į Top-16. Galatasaray yra mažiausiai kamuolių perimanti komanda visoje Eurolygoje (4,3), tačiau pirmauja lygoje pagal išprovokuotas pražangas (23,1).

Turi antrą pagal rezultatyvumą lygos žaidėją Zoraną Ercegą, renkantį po 18,1 taško per rungtynes. Šis vidurio puolėjas pataikė 36 baudas iš 37 (97,3 proc.) ir yra geriausias lygoje pagal baudų pataikymo procentą. Vienintelį kartą prametęs pirmose rungtynėse, Ercegas pataikė jau 34 baudos metimus iš eilės ir ši seriją tęsiasi.

 

Tel Avivo Maccabi (Izraelis)

Iš septynių pergalių reguliariajame sezone keturias pasiekė išvykose. Pirmąjį etapą baigė trimis pergalėmis iš eilės. Maccabi yra dažiausiai varžovų metimus blokuojanti komanda Eurolygoje (4,5). Devinas Smithas buvo pripažintas gruodžio mėnesio MVP ir ne veltui: per trejas šio mėnesio rungtynes Smithas rinko po 20,7 taško, atkovodavo po 6,7 kamuolio ir atlikdavo po 3,3 rezultatyvaus perdavimo.

 

Marido Real (Ispanija)

Unics įrodė, kad Real yra įveikiamas ir Madride, tačiau abu pralaimėjimus reguliariajame sezone Real patyrė žaisdamas be Rudy Fernandezo (2-2). Su savo lyderiu Real laimėjo visu šešis mačus (6-0).  Real yra antra pagal rezultatyvumą komandą Eurolygoje, pelnanti po 87,3 taško, tačiau Žalgiris, dukart su Real žaidęs reguliariajame sezone, parodė, kad nuo Real atakų galima apsiginti: praleido 80 ir 68 taškus.

Real triskart šį sezoną peržengė 100 taškų ribą, daugiausiai įmesdamas į Sassari Dinamo krepšį – 115. Real yra rečiausiai klystanti (10,5) ir daugiausiai kamuolių perimanti (7,9) šios grupės komanda. Felipe Reyesas yra žaidėjas, kurio metimai šį sezoną Eurolygoje blokuojami dažniausiai (po 1,2 per rungtynes).

 
 

Berlyno ALBA (Vokietija)

Reguliariajame sezone laimėjo tik vieną mačą prieš komandas (1-5), kurios pateko į Top-16. Žalgiris yra pati nerezultatyviausia komanda šioje grupėje (antra nuo galo apskritai visoje lygoje), po kauniečių – ALBA. Vokiečiai renka po 76,2 taško per rungtynes – tai 17-as rezultatas lygoje, bet vis tiek gerokai solidesnis nei Žalgirio (71,4). Kiek paradoksalu, bet ALBA yra taikliausiai dvitaškius metanti komanda šioje grupėje (55,4 proc.). Tiesa, prasčiausiai atakuojanti nuo baudų metimo linijos – vos 65,9 proc. taiklumu, ir tai antras blogiausias rezultatas visoje lygoje.

Jamelas McLeanas (kartu su Keithu Langfordu) yra lygos lyderis pagal išprovokuotas pražangas – po 7,0 per rungtynes. 203 cm ūgio amerikietis renka po 21,0 naudingumo tašką ir yra antras Eurolygoje pagal šį rodiklį. Taip pat ALBA turi taikliausiai dvitaškius lygoje metantį krepšininką. Tai Marko Baničius, atakuojantis 76,2 proc. taiklumu. Turint omeny, kad ir iš 12 baudų prametė tik vieną, Baničius reguliariajame sezone iš 54 kartų, kai atakavo krepšį, tikslus buvo net 43 (tritaškių nemetė).

 

Atėnų Panathinaikos (Graikija)

Graikų klubas reguliarųjų sezoną baigė trimis pralaimėjimais iš eilės, mesdamas po 64,3 taško per rungtynes, ir išvykose laimėjo tik vieną mačą iš penkių. Janis Blumas (54,8 proc.) ir Antonis Fotsis (56,3 proc.) patenka į taikliausių Eurolygos tritaškininkų ketvertuką, tad nenuostabu, kad Panathinaikos yra taikliausiai tritaškius metanti komanda šioje grupėje (37,7 proc.).

Panathinaikos tai pat turi dažniausiai lygoje klystantį žaidėją. Kaip bebūtų keista, tai ne gynėjas, o aukštaūgis – Estabanas Batista, per rungtynes prarandantis vidutiniškai po 3,9 kamuolio. Dar nebuvo rungtynių, kad Batista suklystų mažiau nei 3 kartus.