Italija vs. Izraelis: 10 esminių statistikos faktų

Europos krepšinio čempionato aštuntfinalyje – Italijos ir Izraelio rinktinių akistata. Šios poros laimėtojas ketvirtfinalyje susikaus su lietuviais arba gruzinais.

1.Izraelio rinktinė šiame čempionate jau iškovojo tris pergales. Paskutinį kartą bent tris pergales žemyno pirmenybėse izraeliečiai buvo pasiekę 2003 metais.

2. Per pastaruosius 32 metus Izraelis tik kartą prasimušė į Europos čempionato aštuonetuką – tai nutiko minėtais 2003 metais, kai liko septinti.

3. Italai 2003 metais iškovojo Europos čempionato bronzą, 2004 – olimpinių žaidynių sidabrą, tačiau nuo tada nė karto nelipo ant apdovanojimų pakylos svarbiausiuose turnyruose.

4. Italas Danilo Gallinari (21,0) ir izraelietis Omri Casspi (18,5) yra rezultatyviausių čempionato žaidėjų penketuke.

5. Italija per rungtynes renka po 86,8 taško ir yra antra komanda pagal rezultatyvumą šiame Europos čempionate.

6. D.Gallinari, Marco Belinelli, Alessandro Gentile ir Andrea Bargnani renka 75 proc. visų Italijos rinktinės taškų.

7. Izraelis yra prasčiausiai kamuolius kovojanti komanda čempionate (31,8), italai taip pat tik 17-ti tarp 24 komandų (34,2).

8. Izraelis yra taikliausiai tritaškius metanti komanda čempionate (22/55, 44 proc.). Dvigubai dažniau iš toli atakuojantys italai – taip pat penketuke (42/113, 37,2 proc.).

9.  Izraelio ir Italijos rinktinės paskutinį kartą oficialiame mače buvo susitikusios 2011 metais. Tuomet pergalę 96:95 po pratęsimo šventė Izraelio krepšininkai.

10. Šių metų čempionate jau abiems komandoms teko žaisti pratęsimus. Italai po pratęsimo palaužė vokiečius, izraeliečiai po pratęsimo pralaimėjo bosniams.