Irvingas + Blattas + Jamesas = NBA titulas?


Bene svarbiausia NBA vasaros žinia kol kas: LeBronas Jamesas grįžo į Klivlendo „Cavaliers“. Ar tai reiškia, kad „Cavaliers“ tapo rimtu pretendentu į čempionų titulą?

Geriausias lygos žaidėjas ir naujokas treneris, kuriam tai bus pirmi žingsniai NBA. Davidas Blattas įspūdingą savo CV, sukurptą Europoje, papildys labiausiai neįtikėtinu įrašu: nuvedė komandą iki čempionų titulo jau debiutiniame sezone?

„Cavaliers“ galimybės laimėti 2014-15 metų NBA čempionatą Rytų konferencijoje šiandien vertinamos geriausiai – 5.75. Kiek geresni šansai suteikiami tik San Antonijaus „Spurs“ ekipai, kuri titulą gins – 4.75.

Keturis sezonus iš eilės, kai L.Jamesas paliko „Cavs“, ši komanda nesugebėjo patekti į atkrintamąsias. Nuosmukio metai leido Klivlendo klubui prisivilioti sėkmę NBA naujokų biržoje.

Net tris kartus iš keturių „Cavs“ gavo pirmo šaukimo teisę (Kyrie Irvingas, Anthony Bennettas ir Andrew Wigginsas), taip savo gretose suburdami įspūdingą būrį perspektyvaus jaunimo.

Tik vis dar – neturintį pakankamos atkrinamųjų varžybų patirties. Komandos amžiaus vidurkis – vos 23,5 metai. Ir dar – naujokas treneris.

Tiesa, kalbama, kad Klivlendas pasirengęs atiduoti A.Bennettą ir A.Wigginsą už misterį efektyvumą Keviną Love. Sandoris gali įvykti jau šią savaitę. Ir jis ko gero tik dar labiau sustiprintų „Cavaliers“ galimybes dėl titulo pakovoti jau šį sezoną.

55-erių D.Blattas su „Cavs“ sudarė trejų metų 11 mln. JAV dolerių vertės sutartį. Europoje Blatto pavardė tapo pergalių sinonimu. Jo puolimos schemos leido Tel Avivo „Maccbi“ triumfuoti praėjusio sezono Eurolygoje, nors Izraelio komanda net ir finalo ketverte toli gražu nebuvo laikoma favorite.

Iš D.Blatto tikimasi, kad jis padės K.Irvingui tobulėti kaip lyderiui ir pakels „Cavs“ puolimą į naują lygį. Be abejo, su L.Jamesu puolimo specialistu laikomo D.Blatto užduotys gerokai palengvėja.

 „Cavaliers“ praėjusį sezoną rinkdavo vos po 98,2 taško ir pagal rezultatyvumą buvo 22 komanda lygoje.

Kokią įtaką komandos rezultatams gali turi L.Jamesas, pavyzdžių giliai ieškoti nereikia. Su LeBronu „Cavaliers“ šešis metus iš eilės žaidė atkrintamosiose, visus kartus įveikdama pirmąjį etapą. Kai 2010 metais L.Jamesas paliko Klivlendą – „Cavaliers“ atkrintamosiose nežaidė nė karto.

Panaši istorija ir su Majamiu: po triumfo 2006 metų finale „Heat“ keturis sezonus iš eilės nesugebėjo įveikti pirmojo atkrintamųjų barjero. Tada atvyko L.Jamesas, su kuriuo Majamis keturis metus iš eilės kovojo lygos finale.

Aišku, tik tai, kad jau Rytų konferencijoje dėl vietos po saule „Cavaliers“ ekipai teks pakovoti. „Raptors“ praėjusį sezoną pademonstravo, kad ginasi bene geriausiai lygoje, Vašingtono „Wizards“ su Johnu Wallu ir Bradley Bealu, bei Indianos „Pacers“ su tuo pačiu lyderių tandemu – Paulu George'u ir Roy'umi Hibertu – taip pat išliks stiprūs. Į Čikagos „Bulls“, kuri jau įsigijo Pau Gasolį, grįš traumų kamuotas Derrickas Rose'as. Bus ką veikti Blattui, Jamesui ir kompanijai.

Lažinkis, kas taps NBA čempionais!