Įdomioji statistika: Jankūnas prieš rusus, Kalniečio nuosmukis ir išaugęs legionierių indėlis


10 faktų apie Žalgirio ir Lokomotiv-Kuban akistatą Eurolygoje:

 

1. Paulius Jankūnas Eurolygoje prieš Rusijos komandas yra žaidęs 17 kartų. Ir tik kartą sugebėjo pelnyti dviženklį taškų skaičių. Tai nutiko praėjusio sezono rungtynėse su Nižnij Novgorod, kuriose Žalgirio puolėjas pelnė 13 taškų vos per 13 aikštėje praleistų minučių. Žaisdamas prieš rusų klubus Jankūnas Eurolygoje renka po 6,7 taško, kai jo karjeros vidurkis yra 8,6.

 

Jankūnas prieš Rusijos klubus Eurolygoje:

 

Varžovas

Rungtynės

Vidurkis

Nižnij Novgorod

2

11,0

Chimki

2

9,5

Lokomotiv-Kuban

1

8,0

Unics

2

6,5

CSKA

10

5,4

Iš viso:

17

6,7

 

2. Žalgiris ir Lokomotiv-Kuban susitiko 2013-14 m. sezono Top-16 varžybose Abu mačus laimėjo rusų klubas, bet tik 5 ir 1 taško skirtumais. Robertas Javtokas buvo Žalgirio lyderis tose akistatose su Lokomotiv-Kuban, pelnęs 18 ir 16 taškų.

 

3. Mantas Kalnietis tuomet atstovavo Krasnodaro ekipai ir į Žalgirio krepšį įmetė 11 bei 9 taškus. Lokomotiv-Kuban gretose tuomet taip pat žaidęs Simas Jasaitis per du mačus su Žalgiriu taip pat surinko 20 taškų.

 

4. Kalnietis pirmose šio sezono rungtynėse Lenkijoje per 31 žaidimo minutę nepelnė nė taško. Tai pirmas kartas nuo 2008 spalio arba pirmas kartas po 81 rungtynių iš eilės, kai aikštelę Eurolygoje Kalnietis paliko nepelnęs nė taško. Prieš septynis metus jis nepasižymėjo mače su Panathinaikos. Tai taip pat buvo pirmosios sezono rungtynės, kuriose, tiesa, Kalnietis praleido tik kiek daugiau nei 5 minutes.

 

5. Pergalė 86:85 Kaune – vienintelė Lokomotiv-Kuban pergalė per pastaruosius keturis išvykos mačus Eurolygoje.

 

6. Eurolygos sezoną Lokomotiv-Kuban pradėjo pergale namuose prieš Panathinaikos. Eurolygos naujokas, 203 cm ūgio puolėjas Chrisas Singletonas buvo rezultatyviausias rusų ekipoje (16 taškų).

 

7. 14 taškų į Panathinaikos krepšį įmetęs Malcolmas Delaney dviženklę taškų ribą pasiekė 20-tose iš 25-erių rungtynių, kurias yra sužaidęs Eurolygoje. Asmeninį karjeros rezultatyvumo rekrodą (22 taškai) jis yra užfiksavęs mačuose su Eurolygos grandais – Real ir Olympiacos.

 

8. Žalgiris šį sezoną, įskaitant visus oficialius turnyrus, nepralaimėjo nė karto – 6 pergalės iš eilės.

 

9. Per pastarąsias 11-lika Eurolygos namų rungtynių žalgiriečiai nė karto nepelnė daugiau 80 taškų.

 

10. Praėjusį sezoną Žalgirio legionieriai surinko 29 proc. visų komandos taškų. Pirmame šio sezono mače Lenkijoje legionieriai sukrapštė net 48 proc. visų Žalgirio taškų.