Graikija vs. Kroatija: 10 esminių statistikos faktų


 Graikija 1.74, Kroatija 2.10

Pasaulio krepšinio čempionate – be pralaimėjimų žengiantys graikai prieš kroatus, sensacingai (?) pralaimėjusius Senegalui.

Štai dešimt statistikos faktų:

 

1. Graikai jau įveikė Puerto Riką, Filipinus ir Senegalą (visus dviženkle persvara), kroatai po pratęsimo nugalėjo Filipinus, įveikė Argentiną, bet nusileido Senegalui.

2. Dvitaškių ir baudų pataikymas yra vienintelės stasitinės kategorijos, kuriose kroatai lenkia graikus.

3. Vidurio puolėjas Ioannis Bourousis yra graikų lyderis pagal perimtus kamuolius – 1,7.

4. Vos 34 proc. taškų kroatai renka iš baudos aikštelės (po 28,0). Graikai iš po krepšio sumeta 43 proc. savo taškų (po 37,3).

5. Graikai greitose atakose surenka po 13,0 taškų per rungtynes, kroatai – vos po 5,3.

6. Kroatai per rungtynes pelno po 82,2 taškus, tačiau graikai dar nė vienam varžovui šiame čempionate neleido pelnyti 80.

7. Abi komandos patenka į rezultatyviausių komandų septintuką (graikai pelno po 86,3).

8. 2013 metų Europos čempionate kroatai įveikė graikus 92:88, tačiau tai buvo pirmoji pergalė po keturių pralaimėjimų graikams iš eilės. Bojanas Bogdanovičius tuomet pelnė 22 taškus.

9. B.Bogdanovičius yra rezultatyviausias kraotų žaidėjas ir šiame čempionate, renkantis po 19,0 per rungtynes.

10. Graikų ekipoje kiekviename mače rezultatyviausiai žaidė vis kitas žaidėjas, ir nėra nė vienos, kuris per mačą vidutiniškai rinktų daugiau nei po 12 taškų. Kostas Kaimakoglu buvo rezultatyviausias mače su Senegalu (17), Georgios Printezis – su Filipinais (25), Nikos Zisis – su Puerto Riku (19). Graikijos rinktinėje net šeši krepšininkai pelno po 9 arba daugiau taškų per rungtynes. Po 11,7 vidutiniškai renkantis G.Printezis yra rezultatyviausias komandoje.