Graikai imsis darbo, kurio per 18 metų dar niekas nepadarė


Įspūdingą sudėtį surinkusi Graikijos rinktinė gali padaryti tai, kas dar niekam nepavyko nuo 1997 metų: eliminuoti ispanus Europos čempionato ketvirtfinalyje.

 

1997 metų pirmenybėse, vykusiose Ispanijoje, ispanus ketvirtfinalyje įveikė Rusija, ir nuo tada Ispanija žaidė visų aštuonių Europos čempionatų pusfinaliuose. Auksą laimėjo dukart.

 

Tai pats sunkiausias ketvirtfinalio mačas, ir jei reiktų rinktis varžovą šiame etape, Graikijos tikrai nesirinkčiau. Bet mes esame pasiruošę žaisti prieš komandą, kuri yra viena rimčiausių pretendenčių laimėti auksą”, – prieš rungtynes kalbėjo Madrido „Real“ įžaidėjas Sergio Rodriguezas.

 

Šios kartos Ispanijos rinktinė jau šešis kartus žaidė finaluose, kiekvieną kartą susidurdama su milžinišku spaudimu. Mes esame laimėję tiek daug medalių, beveik visuomet pasiekiame pusfinalį, taigi puikiai suprantame šių rungtynių svarbą.

 

Grupės varžybose mes buvome arti iškritimo ribos, taigi žinome, ką reiškia žaisti, kai nebegali daugiau klysti. Ta patirtis, įgyta sudėtingoje grupėje, paruošė mus sunkioms rungtynėms“, – teigė S.Rodriguezas. 

 

2005, 2007 ir 2009 žaidę Europos čempionatų pusfinaliuose, pastarosiose dvejose pirmenybėse ketvirtfinalio barjero graikai neperžengė. 2013 metais namo važiavo po antro etapo grupės varžybų, 2011-aisiais – ketvirtfinalyje buvo eliminuoti prancūzų.

 

Graikija turi itin talentingų žaidėjų visose pozicijose. Tai komanda, žinanti, kaip žaisti tokius mačus. Puikiai pažįstame Vassilį Spanoulį, kuris yra didžiausias graikų talentas, žaidėjas, galintis nulemti rungtynių baigtį.

 

 

Jie taip pat turi nemažai žaidėjų, kurie galbūt dar nespėjo atsiskleisti šiame čempionate, bet kurie gali pasirodyti aikštėje ir pakreipti žaidimą visai kita linkme. Kalbu, pavyzdžiui, apie Kostą Papanikolaou ar Kostą Kaimakoglou.

 

Nors Spanoulis išskirtinis talentas, šiais metais graikai turi daugybę kitų ginklų, kuriuos turėsime neutralizuoti, jei norime laimėti“, – kalbėjo S.Rodriguezas.

 

Ispanijos ir Graikijos rinktinės buvo susitikusios 2010 metų pasaulio čempionato aštuntfinalyje. Tuomet ispanai, dėka fantastiško Juano Carloso Navarro žaidimo, eliminavo graikus.

 

Graikai atsirevanšavo, kai komandų keliai susikirto „Eurobasket 2013“ antrajame etape. Vassilis Spanoulis ir Rudy Fernandezas tame mače pelnė po 20 taškų.

 

R.Fernandezas šiame čempionate pataikė vos 2 tritaškius iš 13 (15 proc.) ir renka tik po 6,4 taško. Jis praleido rungtynes su lenkais, tačiau dvikovai su graikais bus pasiruošęs. „Tai iš esmės viską keičia“, - apie R.Fernandezo sugrįžimą į rikiuotę kalba S.Rodriguezas.

 

Po 88 taškus per rungtynes renkanti Ispanijos rinktinė yra rezultatyviausia čempionate, tačiau pati praleidžia po 79,5 taško ir tai penktas blogiausias rodiklis turnyre. Per paskutines keturias tarpusavio akistatas graikai ispanams nė karto neleido įmesti daugiau 81 taško (vid. 76,5).

 

 

20 taškų įmetęs gruzinas Tornike Šengelija ko gero vienintelis aukštaūgis čempionate, su kuriuo graikų gynyba nesusitvarkė. Susitvarkė su kroatu Ante Tomičiumi, kiti varžovai itin pavojingų žaidėjų baudos aikštelėje neturėjo.

 

Nesunku nuspėti, kad Pau Gasolis graikų priekinei mes rimčiausią iššūkį. P.Gasolis čempionate pirmauja ne tik pagal pelnomus taškus (23,0), bet ir pagal blokuotus metimus (2,2). Arba sublizga 6 rezultatyviais perdavimais, kaip tai nutiko mače su vokiečiais.

 

V.Spanoulis graikų komandoje yra tik penktas pagal atliekamus metimus (7,0 per rungtynes, neskaitant pasibaigusių išprovokuotomis pražangomis) ir renka tik po 10,8 taško. Tačiau net šešių graikų taškų vidurkis čempionate viršija 8, ir po 11,0 renkantis Kostas Koufos yra rezultatyviausias, nors daugiau 13 taškų šiam centrui dar nepavyko įmesti.

Eurobasket2015 lažybos