Europos U-20 čempionatas: ar lietuviai sustabdys nepralaiminčius serbus?


Lietuvos U-20 rinktinė išsikapstė iš grupės, tačiau Europos čempionato ketvirtfinalyje gavo patį baisiausią varžovą – visas 7 pergales iškovojusią Serbijos rinktinę.

Net penkias pergales iš septynių serbai iškovojo dviženkliu taškų skirtumu.

Lietuviai čempionate suklupo triskart ir pralaimėjo du iš paskutinių trijų mačų.

Serbai į ketvirtfinalį iškopė rinkdami po 80,0 taško per rungtynes, kai lietuviai šią ribą pasiekė vos vieneriose rungtynėse. Lietuvos rinktinės vidurkis tėra 64,7 taško, tačiau pati praleidžia vos po 61,6 taško, tad standartinis posakis žais gynyba prieš puolimą šiuo atveju itin tinka.

Ognjeno Jaramazo ir Edvino Šeškaus mikrodvikovą fibaeurope.com išskyrė kaip įdomiausią šiose rungtynėse.

Šeškus vienintelis lietuvis, kiekvienose šio čempionato rungtynėse pasiekęs dviženklę taškų ribą ir renkantis po 12,9 per rungtynes.

„Jam reikės mesti netoli savo vidurkio, kitaip Lietuvai bus sunku, - pastebi fibaeurope.com.

Jaramazas yra atsarginis serbų žaidėjas, tačiau geriausias gynybos vienas prieš vieną specialistas ir bene kūrybingiausias serbų žaidėjas, žaidžiant su kamuoliu.

Domanto Sabonio žaidimas susilaukė kritikos čempionato pradžioje, tačiau etapą Sabas baigė U-20 čempionatų rekordu – atkovojo 28 kamuolius. Sabonis dvitaškius meta aukštaūgiams labai kukliu 39 proc. taiklumu, tačiau, tai įdomu, yra pirmas komandoje pagal rezultatyvius perdavimus (2,0).

201 cm ūgio Rade Zagoracas yra rezultatyviausias Serbijos rinktinėje, bet renka tik po 11,9 taško. Net keturių serbų vidurkis šiame čempionate yra dviženklis. Jie taip pat turi penkis žaidėjus, iš toli atakuojančius didesniu nei 40 proc. taiklumu. Lietuva tokį turi tik vieną.