Eurolygos prognozės: grupė B


 

Eurolygos grupių lažybos

 

CSKA (Rusija)
Maccabi (Izraelis)
Unicaja (Ispanija)
ALBA (Vokietija)
Cedevita (Kroatija)
Limoges (Prancūzija)

 

Grupė, kurioje galima laukti staigmenų. Nėra abejonės, kad CSKA yra geriausia komanda grupėje, turinti tik kiek silpnesnę vidurio puolėjų liniją – išvykusio Nenado Krstičiaus niekas taip ir nepakeitė, liko vienintelis Saša Kaunas.

Maskvos klubas yra favoritas laimėti grupės varžybas, tačiau drąsiai lažintis dėl to galbūt ir nevertėtų. CSKA kamuoja traumos, tad sezono pradžioje tokie varžovai kaip ALBA, Maccabi ar Unicaja gali tuo pasinaudoti.

Koks sezonas laukia Maccabi – čempionės titulą ginančios komandos? Gali pasirodyti teisūs tie, kurie nuvertina šią komandą. Maccabi neturėjo ir neturi supersudėties, jei lygintume šią komandą su pačiais turtingiausiais klubais, tačiau Davido Blatto genialumas padėjo komandai pasiekti maksimumą. O D.Blatto Tel Avive jau nėra.

Todėl Maccabi šiuo metu ko gero geriau gretinti su ALBA ir Unicaja, nei su CSKA. Iš esmės ketvertukas, pretenduosiantis į Top-16, šioje grupėje yra daugmaž aiškus, nors komandų išsidėstymas jame gana sunkiai nuspėjamas.

Galima laukti sėkmingo Unicaja sarto – tvarkaraštis šiai komandai šiuo aspektu labai palankus. Pradeda Zagrebe, po to – du mačai namuose su vokiečiais ir prancūzais. Tuo tarpu pabaigti reguliarų sezoną, kai galbūt ir spręsis gautinis išsidėstymas, Mindaugo Kuzminsko komandai teks mačais su Maccabi ir CSKA.

Intriguoja, ką pateiks ALBA. Net ir neturėdamas didelių žvaigždžių, Berlyno klubas sudrebino pasaulio antraštes, ikisezoninėse rungtynėse nugalėdamas NBA čempionus San Antonijaus Spurs krepšininkus.

Prėjusį sezoną ALBA suklupo Europos taurės ketvirtfinalyje. Tačiau sezoną baigė nepralaimėjusi nė vienerių rungtynių namuose. Kad ir šiemet vokiečiai bus sunkiai įveikiami savo arenoje – galima neabejoti. Jau pirmajame ture Berlyne lankysis CSKA.

Cedevita ir Limoges yra ryškūs grupės autsaideriai. Cedevita turi Marko Thomasą ir Roko Leni Ukičių, tačiau bendrai komanda – per mažai patyrusi, kad pajėgtų grumtis dėl vietos ketvertuke. Tą patį galima pasakyti ir apie Limoges – pajėgi pasikandžioti, bet per mažai patirties sukaupusi komanda.