Eurolygos prognozės: grupė A


Eurolygos grupių lažybos

 

Real Madrid (Ispanija)
Efes Istanbul (Turk
ija)
Žalgiris (Lietuva)
Ni
žnij Novgorod (Rusija)
Dinamo Sassari (Ital
ija)
Unics (Rus
ija)

 

Šioje grupėje galėjo virti labai atvira kova, tačiau Unics pergalė atrankos turnyre viską, galima sakyti, sudėliojo į savo vietas. Yra aiškus favoritas (Real), dar dvi komandos, kone garantuotos dėl vietos Top-16 (Efes ir Unics), bei trys ekipos, kovosiančios dėl paskutinio kelialapio.

Išsiskirianti sudėtis ir ambicijos nukeliauti mažiausiai iki finalo daro Real aiškiu grupės favoritu. Žinoma, ypač sezono pradžioje gali nutikti visko, bet praėjusių metų scenarijus, kai Real laimėjo 13 rungtynių iš eilės, nė karto nesuklupdamas pirmajame etape, gali vėl pasikartoti.


Praėjusį sezoną grupės varžybose Real varžovus triuškino vidutiniškai
22,4 taško skirtumu, tik dviejuose mačuose iš dešimties leisdamas jiems peržengti 70 taškų ribą.

Beje, tai trečias sezonas iš eilės, kai Real ir Žalgiris patenka į tą pačią grupę. Pernai komandos žaidė dar ir Top-16 etape, taigi per pastaruosius dvejus metus buvo susitikusios net 6 kartus. Visas pergales šventė Real, vieną – po pratęsimo.

Pagal sudėtį Unics atrodo stipresnė komanda už Efes. Tikėtina, kad rungtynėse su Žalgiriu, Sassari ir jiems gerai pažįstamu Nižnij Novgorod Kazanės klubas surinks daugiau taškų nei Efes, ir finišuos antroje grupės vietoje.

Žalgiris, Sassari ir Nižnij Novgorod, atrodo, yra panašaus lygio komandos, tad lemiančiu faktoriumi gali tapti Žalgirio, kaip klubo, patirtis Eurolygoje. Be to, Žalgirio arena yra viena tų, kurioje varžovams sunkiausia žaisti, taigi lietuviams galima drąsiau prognozuoti vietą Top-16 etape nei Sassari ir Nižnij Novgorod klubams, nepaisant to, kad išvykus Maalikui Waynsui kauniečiai vis dar neturi pagrindinio įžaidėjo.