Eurolygos lažybos: netiesioginė turkų ir baskų kova dėl bilieto į ketvirtfinalį


Eurolygos Top-16 F grupėje Stambulo „Anadolu Efes“ ir Vitorijos „Laboral Kutxa“ žengia koja kojon ir kovoja dėl paskutinio kelialapio į ketvirtfinalį.

 

Abi komandos, likus dviems turams, turi po 5 pergales ir 7 pralaimėjimus. Tarpusavio mačų balansas palankus turkams, tad jei pergalių skaičius išliks vienodas, į kitą etapą žengs „Anadolu Efes“.

 

Vitorijoje „Andaolu Efes“ laimėjo 72:67, o Stambule triumfavo „Laboral Kutxa“, tik mažesniu skirtumu – 87:84.

 

Jei šią savaitę turkai įveiks „Emporio Armani“, „Laboral Kutxa“ pralaimės Stambulo „Fenerbahce Ulker“ ekipai – „Anadolus Efes“ užsitikrins vietą ketvirtfinalyje.

 

Išvykoje „Anadolu Efes“ Milano ekipą kukliai, bet sugebėjo nugalėti – 73:71. Tai buvo vasario pradžioje. Po šios pergalės „Anadolu Efes“ pralaimėjo keturis kartus iš eilės, ir dabar iš paskutinių 6 mačų yra laimėję tik 1 kartą.

 

Netgi namuose „Anadolu Efes“ nežaidžia užtikrintai – Top-16 etape tik 3 pergalės iš 6.

 

Lino Kleizos „Emporio Armani“ praėjusiame ture, įmesdamas net 99 taškus, nugalėjo „Laboral Kutxa“, ir tai buvo 3 pergalė per pastaruosius 5 turus. Palyginimui: Top-ą-16 etapą italų klubas pradėjo 6 pralaimėjimais iš 7.

 

Tiesiog įspūdingas Top-16 etape yra Alessandro Gentile. Reguliariajame sezone po 9,9 taško rinkęs gynėjas Top-16 rungtynėse pelno po 18,3. Praėjusią savaitę, įmesdamas 29, jis sužaidė rezultatyviausias karjeros rungtynes Eurolygoje.

 

Taip A.Gentile kompensuoja smukusį Danielio Hacketto indėlį. Šis krepšininkas reguliariajame sezone tritaškius metė 40 proc. taiklumu, o Top-16 etape pataikė tik 4 iš 37 (11 proc.).

 

Beje, A.Gentile praleido pirmąsias rungtynes su „Anadolu Efes“, kurias turkai laimėjo 2 taškais.

 

3.10 kad „Emporio Armani“ apkartins „Efes“ gyvenimą ir laimės rungtynes Stambule

 

Anadolu Efes“, be abejo, lauks paslaugos iš kito Stambulo klubo. „Fenerbache Ulker“ į Vitoriją keliauja laimėjęs 9 rungtynes iš eilės.

 

Ši turkų ekipa Top-16 etape laimėjo 10 rungtynių iš 12. Įdomu tai, kad abu pralaimėjimai patirti namuose, tad „Fenerbache Ulker“ gali pasigirti ir dar viena įspūdinga serija – išvykose laimėjo jau 8 mačus iš eilės.

 

Paskutinį kartą išvykoje „Fenerbache Ulker“ pralaimėjo dar spalį, kai 19 taškų skirtumu nusileido Atėnų „Panathinaikos“ ekipai.

 

Tuo tarpu „Laboral Kutxa“ savo aikštėje laimėjo 4 iš paskutinių 5 mačų, todėl ambicijos nutraukti turkų pergalių seriją, vertinant ir šio mačo baskams svarbą, atrodo pakankamai pagrįstos.

 

Tiesa, tiek „Fenerbache Ulker“, tiek „Laboral Kutxa“ prieš tarpusavio mačą neteko svarbių žaidėjų. Turkai – Ricky Hickmano, baskai – rezultatyviausio savo žaidėjo Eurolygoje Daviso Bertanio.

 

D.Bertanis įmetė 14 taškų pirmajame tarpusavio susitikime Stambule, kur „Laboral Kutxa“ pralaimėjo vos vienu tašku – 90:91.

 

2.18 kad „Laboral Kutxa“ įveiks „Fenerbache Ulker“ ekipą.