Eurolygos lažybos: eilinis Žalgirio pralaimėjimas Rusijoje?

PIRMAS MAČAS

Žalgiris pralaimėjo pirmąsias tarpusavio rungtynes Kaune 74:76. Susitikimas kauniečiams prasidėjo itin rezultatyviai – per pirmąjį kėlinį pelnė net 31 tašką, tačiau vėliau puolimo smagračiai sustojo.

Laimėtojas sprendėsi pačioje mačo pabaigoje. Likus minutei Žalgiris atsilikinėjo 70:74, tačiau tuomet du dvitaškius iš eilės pataikė Ianas Vougioukas ir rezultatas tapo lygus 74:74.

Kitoje atakoje prasižengė Edgaras Ulanovas ir Victoras Claveras pataikė abu baudos metimus, Žalgirio paskutinei atakai palikdamas 11,6 sekundės. Mantas Kalnietis paleido tritaškį, tačiau kamuolys išsisuko iš krepšio.

Vougiuokas (22 taškai) ir Renaldas Seibutis (11) buvo rezultatyviausi Žalgirio gretose, Malcolmas Delaney (21) ir Ryanas Broekhoffas (13) išsiskyrė rusų ekipoje.

DOMINUOS GYNYBA?

Prieš sezoną neatrodė, kad tokios sudėties Žalgiris gal tapti gynybinio stiliaus komanda. Kito kelio Gintaras Krapikas ko gero ir neturi, kol savo žaidimo neranda Martynas Pocius, banguotai žaidžia Seibutis ir Mantas Kalnietis.

Visas tris pergales Eurolygoje Žalgiris iškovojo neįmesdamas 70 taškų (vid. 67,0). Varžovamas leidžia įmesti po 72,7 ir tai labai solidus gynybos rodiklis. Bet.

Lokomotiv-Kuban varžovus supančioja dar labiau. Demonstruoja absoliučiai geriausią gynybą lygoje, per rungtynes praleisdama vos po 69,2 taško ir varžovams leisdama nusiimti tik po 26,5 kamuolio.

TURI AIŠKŲ LYDERĮ

Delaney yra tas Lokomotiv-Kuban žmogus, kuris kelia daugiausia problemų varžovų gynybai. Praėjusią savaitę į Panathinaikos krepšį vos per 5 minučių atkarpą šis įžaidėjas sumetė net 20 taškų.

Įdomu tai, kad namų rungtynėse jis renka po 14,5, o išvykose – po 21,8 taško. Bet visose šio sezono rungtynėse rinko dviženklį taškų skaičių.

Delaney pirmauja Eurolygoje pagal sužaistas minutes (33,9) ir yra lyderis pagal išprovokuotas pražangas (6,5 per rungtynes).

Jis ne tik pelno daugiausia taškų, bet tvirtai laiko rankose visą žaidimą. Gynyba prieš Delaney vaidins didelį vaidmenį ir turės įtakos galutiniam rezultatui“, – kalbėjo Krapikas.​

NAMŲ-IŠVYKOS FAKTORIUS

Lokomotiv-Kuban 2013-14 m. Eurolygos sezone laimėjo 58 proc. namų rungtynių (7-5). Šį sezoną net keturis iš šešių mačų žaidė išvykose ir pralaimėjo tik kartą – Barselonoje.

Namuose susitvarkė 19 taškų skirtumu susitvarkė su Pinar Karsiyaka ir fantastiškai sužaidusi ketvirtą kėlinį (18:9) nugalėjo Panathinaikos.

Žalgiris, tradiciškai laikoma namų komanda, sezoną pradėjo dviejomis pergalėmis išvykoje - Lenkijoje ir Turkijoje. Tačiau paskutinė kelionė į Atėnus baigėsi tiesiog tragiškai - Panathinaikos ekipai pralaimėjo 35 taškų skirtumu.

Iš paskutinių aštuonių Eurolygos mačų, vykusių Rusijoje, Žalgiris pralaimėjo net septynis, įskaitant ir nesėkmę (75:80) Krasnodare 2014 metų sausį. Tuomet Kalnietis dar žaidė Lokomotiv-Kuban gretose.