Eurolygos atranka: prancūzų kely – latvių ir belgų barjerai


Antradienį Belgijoje startuoja Eurolygos atrankos turnyras. Jį pradeda du prancūzų klubai, šeimininkai bei Latvijos vicečempionai.

 

1.32 Strasbourg (Prancūzija) – 3.40 VEF (Latvija)

 

„Strasbourg“ siekia Eurolygoje žaisti antrus metus iš eilės, tuo tarpu Latvijos vicečempionas VEF klubas trečius metus iš eilės bando laimę kvalifikacijoje. „Strasbourg“ koziris – patirtis. Ne tik dėl žaidėjų, kurie jau yra žaidę Euyrolygoje – komandą papildė 33 metų krašto puolėjas Anthony Dobbinsas, 2009 metais padėjęs „Entente Orleanaise“ ekipai laimėti Eurolygos atranką.

Prancūzai taip pat turi solidžią priekinę liniją. VEF pagrindiniam centrui Bamba Fallui teks atlaikyti Ali Traore, Romaino Duport ir Bangaly Fofana keliamą grėsmę. Latviai ištikimi savo stiliui ir pavojingiausi lieka perimetro zonoje. Prie jaunojo Aigaro Škelės ir Arturo Strelnieko prisijungė naujokai amerikiečiai Kevinas Dillardas ir Geraldas Robinsonas.

183 cm ūgio K.Dillardui tai antras sezonas Europoje. Debiutinį jis praleido Italijoje, kur atstovaudamas „Casale Monferrato“ ekipai rinko po 15,7 taško. 185 cm ūgio G.Robinsonas baigęs mokslus NCAA žaidė Belgijoje ir Izraelyje, kur praėjusį sezoną rinko po 12,4 taško. „Strasbourg“ pasiruošimą sezonui trikdė tai, kad įžaidėjas Antione'as Diot ir treneris Vincentas Collet atstovavo Prancūzijos rinktinei pasaulio čempionate, o o gyvenk arba mirk mače kiekviena detalė gali būti svarbi. Vis dėlto poros favoritu išlieka prancūzų klubas.

 

1.77 Telindus (Belgija) – 2.05 Asvel (Prancūzija)

 

Telindus“ bando grįžti į Eurolygą daugiau nei po dešimtmečio pertraukos. Arti tikslo belgai buvo praėjusiais metais, kai atrankos turnyre nusikapstė iki pat finalo. „Asvel“ paskutinį kartą elitiniame žemyno turnyre žaidė 2009-10 metais. Abi komandos turi pakankamai patyrusių žaidėjų, kad sėkmingai pasirodytų atrankoje.

Dušanas Djordjevičius ir Mateuszas Ponitka yra kertiniai Ostendės žaidėjai perimetro linijoje, o gynybinis centras Jaredas Berggrenas yra pagrindinis žmogus baudos aikštelėje. Puolėjai Johnas Prince'as ir Wesas Wilkinsonas taip pat svarbūs „Telindus“ sėkmės faktoriai.

„Asvel“ stiprybė – gynėjų linijoje, kurią sudaro Taureanas Greenas, Edwinas Jacksonas ir Davidas Lighty. Livio Jean-Charles yra aukštaūgis, į kurį verta atkreipti dėmesį ir kuris gali tapti rimtu ramsčiu taškų rinkėjams Ahmadui Nivinsui ir Davidui Andersenui. Veteranas puolėjas Amara Sy ir naujokas snaiperis Travisas Baderas „Asvel“ delionėje taip pat svarbios detalės.

Vis dėlto rungtynių baigtis ko gero labiausiai priklausys nuo Ponitkos-Prince'o-Vladimiro Mihailovičiaus bei Jacksono, Lighty-Badero pasirodymų. „Telindus“ žais savų žiūrovų akivaizdoje, tačiau ne visuomet žaisti žūtbūtines rungtynes namų arenoje yra lengviau.