CSKA vs. Žalgiris: eilinė kauniečių nesėkmė?

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai penktadienį bandys atsitiesti po dviejų skaudžių nesėkmių. Žalgiriečiai Eurolygos rungtynėse svečiuose kovos su vienu turnyro favoritų Maskvos CSKA klubu.

Kauniečiai, kurie praėjusių metų pabaigoje LKL mače triuškinamai nusileido Vilniaus „Lietuvos rytui“, pirmojoje Eurolygos Top-16 etapo dvikovoje namie nepasipriešino Miuncheno „Bayern“ ekipai – 66:84.

Tuo tarpu CSKA išvykoje per pratęsimą 84:77 palaužė kitą Rusijos komandą – Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“.

„Nors rungtynės Krasnodare buvo sunkios, mes atrodome vis geriau ir vis labiau pasitikime savo jėgomis, – prieš rungtynes su „Žalgiriu“ aiškino vienas CSKA lyderių Sonny Weemsas. – Komandoje kartojame, kad reikia pamiršti „Žalgirio“ pralaimėjimą namie vokiečiams. Tai neatspindi realaus kauniečių pajėgumo, todėl kovai rengiamės atsakingai.“

„Žalgiris“ su CSKA elitinėse žemyno varžybose susitiks trečius metus iš eilės. Nuo 2000 metų Rusijos klubas Eurolygoje „Žalgirį“ nugalėjo visus 13 kartų. Už tai, kad žalgiriečiams pavyks šią seriją nutraukti siūlomas 14.0 koeficentas (įskaitant pergalę po pratęsimo).

Visa Eurolygos pasiūla

Šį sezoną Ettore Messinos auklėtiniai nedemonstruoja itin solidaus ir stabilaus žaidimo. Jie reguliariajame sezone patyrė tris pralaimėjimus, o VTB Vieningoje lygoje turėjo pripažinti Maskvos srities „Chimki“ ekipos pranašumą.

CSKA gretose nėra ryškesnio puolimo lyderio. Rezultatyviausias krepšininkas buvęs žalgirietis S.Weemsas pelno tik po 10,5 taško. Buksuoja daugkartinių Rusijos čempionų puolimas. Jie renka vos po 74,2 taško – šioje statistikos kategorijoje užima kuklią 13 vietą.

Kauniečiai maskviečius lenkia pagal atkovotus kamuolius, tritaškius bei baudų metimus. Tiesa, „Žalgiris“ išlieka dažniausiai klystančia turnyro komanda – vid. 17,8. CSKA žaidėjai padaro tik po 10,9 klaidos.