Clippers vs. Spurs: penktojo mačo dėlionė


19-tus metus "Spurs" ekipą treniruojantis Gregas Popovičiaus ko gero geriau už bet kurį kitą NBA strategą žino sėkmės atkrintamosiose receptą.

Tačiau "Clippers" nėra tas varžovas, kuri "Spurs" lengvai perliptų jau pirmajame etape.

Serijos rezultatas 2-2, ir penktasis mačas vyks Los Andžele. Po to serija persikels į San Antonijų.

Nuo 1999 metų, kai pirmą kartą tapo čempionais, "Spurs" atkrintamosiose laimėjo 23 penktuosius mačus iš 31 (23-8, 74 proc.). Palyginimui: kituose atkrintamųjų mačuose "Spurs" pergalių-pralaimėjimų balansas yra 124-79 (61 proc.).

"Spurs" laimėjo jau šešis penktuosius serijų mačus iš eilės. Visus per pastaruosius dvejus sezonus. Per pastaruosius 5 sezonus G.Popovičiaus auklėtiniais penktąjį serijos mačą pralaimėjo tik kartą: 15-1.

Tai yra visiškai priešingybė su ketvirtaisis serijos mačais, kurie "Spurs" ekipai - patys nesėkmingiausi (19-26).

Tai patvirtino ir paskutinės rungtynės, kurias "Clippers" laimėjo 114:105.

Chrisas Paulas tapo didžiausiu galvos skausmu tame mače - pelnė 34 taškus, pataikydamas 11 metimų iš 19. Trečiose serijos rungtynėse, kurias "Spurs" laimėjo 100:73, Ch.Paului buvo leista pataikyti vos 3 metimus iš 11.

Be to, ketvirtose rungtynėse Ch.Paulas suklydo vos 2 kartus, kai mače prieš tai – net šešis.

Ch.Paulas pelnė 20 arba daugiau taškų šešiose iš aštuonių šio sezono rungtynių su "Spurs".

"Clippers" gynėjų grandis apskritai kelia "Spurs" ekipai daugiausia bėdų. C.Paulas, J.J. Redickas ir atsarginiai Jamalas Crawfordas bei Austinas Riversas kartu pelnė 82 taškus.

Gera žinia "Spurs" ekipai ta, kad paskutiniajame mače pagaliau atsigavimo ženklus parodė jų pačių įžaidėjas – Tony Parkeris, pelnęs 18 taškų. Prancūzas per pirmus tris serijos mačus rinko vos po 5,7 taško ir krepšį atakavo apgailėtinu 25 proc. taiklumu.

Stabiliausias "Spurs" žaidėjas atkrintamosiose – Kawhi Leonardas, renkantis po 24,8 taško, krepšį atakuodamas 60 proc. taiklumu (tritaškius 56 proc.).

Negalima užmiršti ir Blake'o Griffino bei Timo Duncano mikrodvikovos. Pasutiniajame mače abu pelnė atitinkamai 20 ir 22 taškus.

Nėra abejonės, kad "Spurs" viską kontroliuotų savo rankose, jei į San Antonijų grįžtų rezultatui esant 3-2. Tai labai tikėtina, mat "Clippers" nuo 2012 metų, kai sugrįžo į atkrintamąsias, laimėjo vos 1 penktąjį serijos mačą iš 8.