Blankioji pusė: 7 negatyvūs faktai apie Martyną Pocių Eurolygoje


Jonas Kazlauskas Žalgirio žaidimą šį sezoną turėtų stebėti su nerimu.

Prognozės, kad Mantas Kalnietis anksčiau ar vėliau sugrįš į formą, kurioje buvo 2012-2013 metais, eina perniek. Visi šansai, kuriuos Kalnietis vis dar gauna – vis dar avansu.

4,6 taško ir 17 proc. tritaškių pataikymas Eurolygoje – ne tai, ko tikimasi iš pagrindinio Žalgirio įžaidėjo.

Lukas Lekavičius praėjusios savaitės rungtynėse Atėnuose aikštėje praleido 24 minutes ir 39 sekundes, ir tai, be abejo, buvo kone priverstinis Gintaro Krapiko sprendimas – Kalnietis antrą kartą šį sezoną aikštę paliko be taškų.

Lekavičiui, Eurolygoje sužaidusiam 27 rungtynes, tai buvo vos penktas mačas, kuriame žaidė daugiau nei 24 minutes.

Vis dėlto Kazlauskui galvos skausmą turėtų kelti ne tik Kalniečio forma.

Martynas Pocius vasarą paprašė pertraukos ir į rinktinę neatvyko, taip galėdamas susikoncentruoti į pasirengimą klubiniam sezonui. Tačiau M.Pocius neįtikėtinai maža paspirtis Žalgiriui, kurio šįvakar laukia rungtynės su Zielona Gora iš Lenkijos.

 

Štai 7 negatyvūs faktai apie Pocių Eurolygoje:

 

1. Per paskutines trejas rungtynes Pocius aikštelėje viso išbuvo nepilnas 19 minučių, per kurias metė vos du kartus, nepelnė nė taško, bet padarė 4 klaidas.

2. Tai pirmas kartas, kai Pocius trejas Eurolygos rungtynes iš eilės nesugeba pelnyti taškų. 

3. Per penkis šio sezono mačus Pocius iš viso pelnė 9 taškus – 8 iš jų mače su Lokomotiv-Kuban.

3. Vos po 8 min. žaidžiantis Pocius renka po 1,8 taško per rungtynes. Tai antras blogiausias rodiklis komandoje (po Kasparo Večvagaro).

4. 70 iš 102 rungtynių, kurias yra sužaidęs Eurolygoje, Pocius pelnė vienženklį taškų skaičių (69 proc. visų rungtynių).

5. 10 taškų ribos Pocius nepasiekė devyniose rungtynėse iš eilės.

6. 20 taškų ribą Pocius yra pasiekę vos ketveriose Eurolygos rungtynėse (4 proc. rungtynių). Geriausias karjeros rungtynes Pocius sužaidė 2014 metų sausį, kai į Galatasaray krepšį įmetė 26 taškus. 

7. Per pirmus tris sezonus Eurolygoje Pocius dvitaškių metė daugiau nei tritaškių (180 prieš 139), tačiau per pastaruosius tris sezonus – atvirkščiai (135 prieš 174).