Antra Eurobasket 2015 aštuntfinalių diena: eilinės favoritų pergalės?


Kone visose Europos čempionato aštuntfinalio porose yra aiškus favoritas. Jei nebus staigmenų – finalinis aštuonetas gali būti stipriausias per visą Europos čempionatų istoriją. Ar bent vienas iš tokių.

 

Vienintelėje Latvijos ir Slovėnijos akistatoje ko gero nebuvo tvirto favorito. Slovėnija į šį čempionatą atvežė gerokai silpnesnę ir mažiau talentingą kapelą nei anksčiau, tad latvių pergalė toli gražu ne sensacinga, kaip kad galbūt buvo pavadinta.

 

Latviai tradiciškai vadinama snaiperių komanda, tačiau pagal tritaškių pataikymą yra antra prasčiausia komanda turnyre (29,1proc.). Tačiau kone pavyzdingai gindamiesi, latviai pirmauja turnyre pagal pataikymo, kuriuo leidžia atakuoti varžovams, procentą (40,0 proc.).

 

Kaip teigė vienas kolega iš Slovėnijos, slovėnai aštuntfinalio mače žaidė išsigandę, bijojo atakuoti ir imtis iniciatyvos, prametė daug patogių metimų, todėl pralaimėjo dėsningai.

 

Graikija, Ispanija ir Prancūzija aštuntfinalio barjerą perkopė įjungusios aukštesnes pavaras antrose rungtynių pusėse. Belgai mače su graikais po pertraukos surinko vos 23, lenkai mače su ispanais, o turkai mače su prancūzais – tik 27 taškus.

 

Visos pirmąją aštuntfinalių dieną pralaimėjusios komandos nesugebėjo perkopti 70 taškų ribos.

 

Sekmadienį laukia dar keturi mačai, įskaitant ir svarbiausią mums – Lietuvos ir Gruzijos akistatą. Kitose rungtynėse susitinka Kroatija – Čekija, Serbija – Suomija ir Izraelis – Italija.

 

Kroatai, kalbama, surinko stipriausią sudėtį nuo 1992 metų, tačiau grupės varžybose pralaimėjo ne tik Graikijai, bet ir Gruzijos rinktinei. Mače su gruzinais kroatai tritaškius metė vos 17 proc. taiklumu (4/23).

 

Bojanas Bogdanovičius (10,5) kiek netikėtai yra tik trečias pagal rezultatyvumą komandoje, tačiau sunku būti lyderiu, kai iš toli šaudai 16 proc. taiklumu – vos 3 taiklūs tritaškiai iš 19 visame turnyre. 

Lažybos gyvai

 

Tačiau ir be jo kroatai turi tokį platų ginklų arsenalą, kad čekams, net ir puikias rungtynes sužaidus didžiajam trejetu – Janui Vesely, Tomui Satoranskiui ir Blake'ui Schilbui, iki pergalės gali gerokai pritrūkti.

 

Serbų žaidimo mechanizmas šiame čempionate praktiškai nestringa. Žaisdami mirtininkų grupėje jie laimėjo visas rungtynes. Tik mače su vokiečiais teko gelbėtis paskutinių sekundžių metimu, o visas kitas dvikovas laimėjo vidutiniškai 19,3 taško skirtumu.

 

Sunku įsivaizduoti, kad suomiai, kurių geriausias žaidėjas Petteri Koponenas renka vos po 11,6 taško, galėtų sustabdyti viską iš kelio šluojančią Serbiją. 2.48 kad serbai laimės didesniu nei 17,5 taško skirtumu. 

 

Italija ar Izraelis? Italai renka po 86,8 taško, tačiau beveik tiek pat leidžia įmesti ir varžovams. Izraelis yra devinta pagal rezultatyvumą komanda turnyre, tritaškius metanti 44 proc. taiklumu (geriausias rodiklis turnyre), tad galima tikėtis pakankamai atvirų rungtynių.  3.05 Izraeliui pavyks įveikti italus.