Anadolu Efes vs. Žalgiris: 10 esminių statistikos faktų


Po puikios pergalės Kaune prieš Nižnij Novgorod žalgirieičiai keliauja į Stambulą, kur susitiks su Anadolu Efes ekipa.

1. Anadolu Efes praėjusį sezoną baigė 9 pralaimėjimais iš eilės, o šį pradėjo dviejomis pergalėmis. Įskaitant Turkijos čempionato mačus, namuose Stambulo klubas šį sezoną dar nepralaimėjo (2-0).

2. Efes gretose – buvęs žalgirietis Donnie McGrathas, Kauno klubui atstovavęs 2012-13 metais. Tuomet Eurolygoje jis rinko po 4,5 taško, o atstovaudamas Efes Eurolygos rungtynėse dar nepasirodė.

3. Penkiuose pastaruosiuose Žalgirio ir Anadolu Efes mačuose pergales šventė šeimininkai. Žalgiris paskutines dvi išvykas į Stambulą pralaimėjo -11 ir -8 taškų skirtumais.

4. Paskutiniame tarpusavio mače Kaune pergalę 65:63 šventė Žalgiris. Šešis tritaškius pataikęs Justinas Dentmonas tuomet pelnė 23 taškus, o Robertas Javtokas atliko dvigubą dublį (11 taškų, 10 atk.kamuolių). Rezulttyviausiai Efes gretose tuomet žaidusių Semiho Erdeno (14) ir Scotty Hopsono (13) komandoje jau nebėra.

Šių rungtynių epizodai:

 

 5. 80 proc. visų Anadolu Efes taškų Eurolygoje renka komandos naujokai (131 iš 164).

6.Žalgiris yra taikliausia komanda Eurolygoje, pirmaujanti ir pagal dvitaškių (62,8 proc.), ir pagal tritaškių pataikymą (43,5 proc.).

7. Po 15,0 renkantis Nenadas Krstičius yra rezultatyviausias Anadolu Efes žaidėjas, nors aikštelėje praleidžia vos po 19,5 minutės. Jamesas Andersonas – rezultatyviausias Žalgiryje (15,5 taško per 24,0 min.).

8.Po dviejų Eurolygos turų Žalgirio pelnomų taškų vidurkis yra 84,0 – trečias geriausias rezultatas lygoje, tačiau praėjusį sezoną iš 12-ikos išvykos rungtynių tik dvejose kauniečiai sugebėjo peržengti 80 taškų ribą.

9. Pauliui Jankūnui reikia atkovoti 10 kamuolių, kad daugiausiai kamuolių Eurolygos istorijoje atkovojusių žaidėjų sąraše apelnktų Nikolą Vujčičių ir pakiltų į 7 vietą. Jankūno sąskaitoje 1028 atkovoti kamuoliai.

10. Stephane'as Lasme'as yra ketvirtas Eurolygos istorijoje pagal blokuotus metimus. Jis yra blokavęs 138 metimus ir tik dviem atsilieka nuo Ioannio Bourousio iš Real ir Deniso Marconato, kurie yra atlikę po 140 blokų. Per pirmus du šio sezono mačus Lasme blokavo tik vieną metimą.