5 priežastys, kodėl Lietuvos rytas šį sezoną laimės LKL


 Visai nesvarbu, kaip pasibaigs šio vakaro Žalgirio ir Lietuvos ryto mačas Kaune. Visai nesvarbu, kad kažkas primins, jog dar yra Neptūnas, kuris vėl gali sumaišyti visas kortas, sugebėdamas prasibrauti į LKL finalą, vieną iš tradicinių grandų palikdamas už borto. Galų gale neetiška, kalbėti apie finalininkus, kai dar nesibaigė net reguliarus sezonas. Visa tai tiesa. Bet.

Tiesiog įsivaizduokime klasikinį modelį, pagal kurį šio sezono LKL finale turėtų susikauti Žalgiris ir Lietuvos rytas. Kaip bebūtų, tokia tikimybė yra didelė. Tai pagrindiniai favoritai.

Be to, šiandien Žalgiris žaidžia su Lietuvos rytu, o ne Neptūnu, taigi šios dienos rungtynių proga pamąstymai – penkios priežastys, kodėl Lietuvos rytas turėtų įveikti Žalgirį šio sezono LKL finale:

  

  1. Patyrę žaidėjai nearė visą sezoną

Tai, kad „Lietuvos rytas“ pilnas ir šilto, ir šalto mačiusių žaidėjų, jau galėtų būti rimtas argumentas, skirstant kozirius LKL finalo prognozėje. Kita vertus, „Žalgiris“ jų taip pat turi. Ir dar vienas kita vertus – kalbame apie pačią sezono pabaigą, tad negali būti tikras, ar 32-35 metų žaidėjas išlaikys geriausią formą iki finišo tiesiosios. Tačiau du veteranai į „Lietuvos rytą“ atvyko įsibėgėjus sezonui – Kšištofas Lavrinovičius ir Simas Jasaitis. Per keturis mėnesius jie tikrai nespės nusivaryti nuo kojų. Priešingai – turi optimalų laiką įgyti geriausią formą tuomet, kai to labiausiai reikės. LKL finalams.

 

  1. Žalgirio pirkinys nepasiteisino?

Žalgiris prieš Eurolygos Top-16 pasistiprino. Bent formaliai. Įsigijo Cavaliers klube neįsitvirtinusį Willą Cherry, kuris turėjo tapti pagrindiniu kauniečių įžaidėju. Kol kas netapo, ir tie 5 taškai per daugiau nei 37 minutes Eurolygoje (2 pataikyti metimai iš 17, įskaitant baudas) neįtikina, kad Žalgiriui amerikietis taps rimta paspirtimi svarbiausiuose sezono mačuose. Cherry kol kas Luko Lekavičiaus dubleris, nors iki LKL finalų dar yra laiko, kad tai pasikeistų. Lietuvos rytas taip pat nėra itin grėsmingas įžaidėjo pozicijoje, ir tai, kad Cherry (kol kas) netapo antruoju Dentmonu, vilniečius turėtų guosti.

 

  1. Jono Vainausko sugrįžimas = Lietuvos ryto renesanso pradžia

Tai vis dar tik kalbos, bet, panašu, kad Jonas Vainauskas grįžta į Lietuvos rytą, kas lyg ir žada sostinės klubo atgimimą. Lietuvos rytas be Vainausko niekad nebuvo toks ambicingas kaip su Vainausku. Nuo 2011 metų, kuriais Vainauskas paliko Lietuvos rytą, Vilniaus klubas Žalgirį įveikė tik 5 kartus per 24 tarpusavio mačus. JV sugrįžimas reiškia ne tik aukščiau keliamą tikslų kartelę, bet ir naują, jo kompetencijos disponuojamą priemonių arsenalą, leisiantį Lietuvos rytui užimti prarastas pozicijas.

 

  1. Bus didesniame emociniame pakilime po sezono Europoje

Lietuvos rytui sezonas Europoje klostosi puikiai. Vilniaus klubas laikomas trečiu-ketvirtu favoritu laimėti titulą. Žalgiris žaidžia Top-16 etape, kur per paskutinius 11 sezonų tik kartą sugebėjo pasiekti daugiau nei 2 pergales. Praėjusią savaitę namuose įveikė ALBA, tačiau labai ryškių požymių, kad Top-16 kampanija kauniečiams bus sėkminga – nėra. Tai tik spėjimas: Žalgiriui sezono Europoje pabaiga bus erzinanti ir nervinga, o Lietuvos rytas savąjį užbaigs pakiliai, tą nuotaiką nusinešdamas į LKL finalus. Beje, paskutinius tris kartus, kai Lietuvos rytas tapo LKL čempionu, Europoje sostinės klubui taip pat gerai sekėsi: du iš tų kartų žaidė Eurolygoje, kartą laimėjo Europos taurę.

 

  1. Turi žaidėjų, kurie gali neutralizuoti Andersoną

Jamesas Andersonas yra akivaizdus Žalgirio lyderis šį sezoną, renkantis po 16,8 taško Eurolygoje. Virginijus Šeškus nėra pats geriausias gynybos specialistas, tačiau jo komandoje yra bent keli žaidėjai individualiai galintys sustabdyti Žalgirio lyderį – Mindaugas Lukauskis ir Simas Jasaitis.