5 pastebėjimai po išvargtos Žalgirio pergalės prieš Lietkabelį

Kauno Žalgiris paskutinėse LKL rungtynėse tik po pratęsimo 91:83 įveikė Panevėžio Lietkabelį. Štai penki pastebėjimai po šio mačo:

Trenerių pokytis = garantuota (bent) laikina sėkmė

Nerašyta taisyklė, kad trenerių pasikeitimas bent trumpam pakelia komandos psichologiją ir tai atsiperka bent laikina sėkme, pasitvirtino. Mindaugas Budzinauskas lapkričio pirmosiomis dienomis paliko Lietkabelio vyr. trenerio postą, kurį užėmęs iki tol asistavęs Gintaras Kadžiulis.

34-erių stratego, kaip ir kaip keistai dar tai beskambėtų, debiutas vykęs: pergalė BBL lygoje prieš Valmiera ir tik po pratęsimo patirtas pralaimėjimas LKL, žaidžiant su pačiu Kauno Žalgiriu. Vis dėlto kituose dviejuose mačuose Kadžiulio laukia ne menkesni išbandymai, mat varžovai – Dzūkija ir Neptūnas.

Vytenis Čižauskas dar turi motyvacijos: sužaidė rezultatyviausias karjeros rungtynes

Neįsitvirtinęs Žalgiryje ir nuvylęs Joną Kazlauską, Vytenis Čižauskas neoficialiame kandidatų, galinčių rinktinėje pakeisti Šarūną Jasikevičių, sąraše atsidūrė pačiame gale. Pirmąją sezono akistatą su Žalgiriu Čižauskas praleido, nes tuomet dar nebuvo Lietkabelio žaidėjas, tačiau pastarasis mačas prieš buvusią komandą Čižauskui tapo ypatingu.

Ko gero ne tik Žygimanto Janavičiaus trauma, bet ir sveikas sportinis pyktis leido Čižauskui atsiskleisti visu gražumu ir sužaisti savo rezultatyviausias rungtynes LKL lygoje (nekalbant apie epizodą, kuomet Čižauskas prarado kamuolį ir leido Andersonui išplėšti pratęsimą).

Iki šiol Čižausko rezultatyvumo rekordas LKL lygoje buvo 24 taškai, kuriuos tuometinis Kauno Aisčių žaidėjas pelnė 2009 metų lapkritį. Rungtynėse su Žalgiriu per 29,5 min. Čižauskas pelnė 25 taškus, atkovojo 7 kamuolius ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus. Po tokio pasirodymo Čižauskas tapo rezultatyviausiu žaidėju lygoje (po 16,2 taško).

Jau galima daryti išvadą: Jamesas Andersonas – sėkmingas pirkinys?

Kai Lietuvos ryto legionieriai dėl blankaus žaidimo kritikuojami kone be atvangos, galima teigti, kad Žalgiris su brangiausiu tarpsezono pirkiniu, panašu, pataikė idealiai. Jamesui Andersonui ši savaitė itin sėkminga: Eurolygos mače surinko 38 naudingumo taškus, o rungtynėse su Lietkabeliu buvo tas žmogus, kuris paskutinėmis sekundėmis sugebėjo išplėšti pratęsimą.

Per 10 pirmųjų sezono rungtynių (Eurolygoje ir LKL) tik dvejose Andersonas nepelnė dviženklio taškų skaičiaus, o tą, kad jis naudingas visuose aikštės centimetruose, patvirtina ir statistikos vidurkiai: 13,6 taško, 5,8 kamuolio ir 2,3 rezultatyvaus perdavimo.

Žygimantas Janavičius – pirmą kartą be perdavimo

Tai buvo pirmos sezono rungtynės, kuriose Žygimantas Janavičius neatliko nė vieno rezultatyviaus perdavimo. Tiesa, vidurkiui nukritus iki 6,4, Janavičius vis tiek išlieka aiškiu LKL lyderiu šioje statistinėje kategorijoje. Su Žalgiriu Janavičius težaidė 12 minučių – atakų organizatorius traumą patyrė antrajame kėlinyje, kai parkrito greitos atakos metu.

Didžiulio nugaros skausmo kankinamas Janavičius tuoj pat buvo išgabentas į ligoninę, kur jam buvo atlikti išsamūs tyrimai, laimei, nieko blogo nepasakę. Rimtų sužeidimų išvengęs Janavičius per 12 minučių į Žalgirio krepšį sugebėjo įmesti 8 taškus.

Galinga priekinė linija? Žalgirio varžovai nesunkiai renka taškus baudos aikštelėje

Kauno Žalgirio priekinė linija dar prieš sezoną buvo giriama. Prasidėjus – taip pat. Patyrusi, galinga, suteikianti Žalgiriui pranašumą baudos aikštelėje. Bet. Lietkabelis net 46 taškus pelnė iš baudos aikštelės (55 proc. visų taškų), kai Žalgiris – tik 32 (35 proc.). Tai jau buvo penktosios (iš 10-ies) rungtynės šiame LKL sezone, kai Žalgirio varžovai iš baudos aikštelės sumetė daugiau taškų nei pats Žalgiris.

Žalgiris pastebimai daugiau taškų iš baudos aikštelės sumeta rungtynėse, kuriose triuškina varžovą, todėl bendras vidurkis palankesnis Žalgiriui: kauniečiai per LKL rungtynes vidutiškai iš baudos aikštelės pelno po 35,3 taško, varžovai – po 29,8. Bet kadangi Žalgiris žaidžia rezultatyviau, procentinė iš baudos aikštelės pelnomų taškų dalis Žalgirio pusėje mažesnė: 41,5 proc. visų Žalgirio taškų pelnoma iš baudos aikštelės, o kauniečių varžovai čia surenka 44,5 proc. savo taškų.