5 neįdomiausios ir 3 įdomiausios LKL finalo mikrodvikovos


Žalgiris“ ir „Lietuvos rytas“ pradeda mažiausiai ketverių rungtynių seriją, kad išsiaiškintų, kuri komanda yra stipriausia šalyje. 5 neįdomiausios mikrodvikovos šioje finalo serijoje:

 

Gintaras Krapikas vs. Marcelo Nicola

Charizmos, pergalių patirties ar šiaip patirties stoka, savito stiliaus neturėjimas, abejonės dėl ateities perspektyvų ir potencialių galimybių... Ne, tai ne tos personos, kurios trenerių mikrodvikovą šioje finalo serijoje paverstų intriguojančia. Manto Šerniaus ir Dainiaus Adomaičio akistata ketvirtfinalyje buvo žymiai įdomesnė.

 

Jamesas Andersonas vs. Mindaugas Lukauskis

Formaliai tai turėjo būti įdomu, net jei dauguma krepšinio sakalauskų, kvedaravičių ir jovaišų sutinka, kad „Žalgiris“ lengvojo krašto pozicijoje turi akivaizdų ar daugiau nei akivaizdų pranašumą. Žinoma, dėka Jameso Andersono. Žiūrint į Lukauskio ir Jasaičio pavardes, lyg ir sukirba mintis, kad sostinė turi žaidėjų, galinčių uždengti buvusį „76ers“ starto penketo žaidėją. Bet.

Simas Jasaitis visiškai praradęs formą, ir niekas pernelyg nenustebo, kad ilgametis rinktinės žaidėjas šįkart net kandidatų sąraše neatsidūrė. O vienu geriausiai besiginančiu LKL žaidėju n metų atgal vadintas Mindaugas Irgi Senstantis Lukauskis pusfinalio serijoje su „Neptūnu“ prieš Deividą Gailių gynėsi tiesiog beviltiškai, mikrodvikovos ten iš esmės net nebuvo. Dėl to tikėtis, kad su J.Andersonu M.Lukauskiui sektųsi geriau – sunkoka.

 

Kšištofas Lavrinovičius vs. Darius Songaila

Čia kaip „amžiaus dvikovos“ tarp Floydo Maywatherio ir Manny Pacquiao atveju, kai dauguma apgailestavo, kad šie boksininkai nesusitiko penkiais metais anksčiau. Kai abu buvo savo karjeros pikuose. „Liko tik vardai“, kai pasakytų Arvydas Macijauskas. Jei šie krepšininkai būtų savo žydėjimuose, akivaizdu, būtų savo komandų lyderiai ir ši mikrodvikova būtų kvapą gniaužianti. Dabar viskas kitaip. Darius Songaila šį sezoną rungtynėse su „Lietuvos rytu“ daugiau taškų renka tik už Vytenį Lipkevičių ir Tomą Dimšą, kurie pelno atitinkamai po 0,8 ir 0,5. Kšištofas Lavrinovičius tai pat epizodinis: po 4,0 taško mačuose su „Žalgiriu“.

 

Paulius Jankūnas vs. Gediminas Orelikas

Paulius Jankūnas yra antras pagal rezultatvyumą „Žalgirio“ žaidėjas šio sezono mačuose su „Lietuvos rytu“. Renka po 12,5 ir nusileidžia tik J.Andersonui. Gediminas Orelikas į „Žalgirio“ krepšį šį sezoną meta po 14,3 ir nusileidžia tik Antanui Kavaliauskui. Jonas Vainauskas savo internetinėje laidoje jau šaipėsi iš G.Oreliko gynybinių sugebėjimų, teigdamas, kad viską, ką sumeta puolime, G.Orelikas praleidžia gynyboje. Stepas Babrauskas pridūrė, kad G.Orelikas apsiginti vienas prieš P.Jankūną neturi jokių šansų. Tai tikrai nėra ta kieta, nuožmi ketvirtųjų numerių dvikova, kurią norėtųsi matyti. Net jei abu ir įsitrauks į taškų lenktynes.

 

Žalgirio“ sirgaliai vs. „Lietuvos ryto“ sirgaliai

15 000 žiūrovų Kaune prieš 3 000 žiūrovų Vilniuje. Tai gėdingiausias šios serijos precedentas. M.Gecevičius teisingai pastebėjo, kad kai rungtynės vykdavo „Siemens“ arenoje, kone pusę arenos užimdavo „Žalgirio“ sirgaliai. Kišeninėje „Lietuvos ryto“ arenoje, pasidžiaugė snaiperis, to nebus. Retorinis klausimas: o dėl ko dar šitas žaidimas žaidžiamas?

 

 

Ir trys mikrodvikovos, kurios išties žada būti įdomios:

 

Javtokas/Gudaitis vs. Antanas Kavaliauskas

A.Kavaliauskas tiesiog įspūdingas – po 18,8 taško šio sezono rungtynėse su „Žalgiriu“. Finale vidurio puolėjų dvikovos bus žymiai įdomesnės nei Kavaliauskas vs. Galdikas. Juolab, kad Robertas Javtokas šiemet taip pat yra rinktinės kandidatas. Pernai žinojome, kad R.Javtokas rinktinėje nežais, ir tai jo mikrodvikovą su A.Kavaliausku (tiesa, pusfinalyje) sumenkino. Artūras Gudaitis – taip pat rinktinės kandidatas. Įdomu netgi tai, kuriam „Žalgirio“ aukštaūgiui su A.Kavaliausku tvarkytis seksis geriau. Galbūt tai irgi bus tam tikras indikatorius Jonui Kazlauskui.

 

Lekavičius/Kariniauskas vs. Juškevičius/Janavičius

Vėl gi įdomu tai, kad visi keturi – rinktinės kandidatai. Didesnį vaidmenį gavęs Willas Cherry gali kiek sugadinti šią intriguojančią lietuvių įžaidėjų dvikovą, bet įdomu ir tai, kaip savo minučių laiką serijoje pasidalins Adas Juškevičius ir Žygimantas Janavičius.

 

Artūras Milaknis vs. Martynas Gecevičius

Du snaiperiai, ir vėl du rinktinės kandidatai. Tiesiog – kuris daugiau primes tritaškių?