5 dalykai, kuriuos apie slovėnus atskleidė mačas su Lietuva


 Lietuvos ir Slovėnijos rinktinės susitiks pasaulio krepšinio čempionato grupėje. Savotiška repeticija įvyko Kaune, kur didžiąją rungtynių dalį varžovą besivijusi Lietuvos komanda išplėšė pergalę 80:76.

Slovėnai žaidė be trijų starto penketo žaidėjų – Erazemo Lorbeko, Domeno Lorbeko ir ryškiausios savo žvaigždės Gorano Dragičiaus. Ir vis dėlto – ką iš šių rungtynių sužinojome apie Jure Zdovco treniruojamą Slovėnijos rinktinę.

1. Neturi jėgos baudos aikštelėje. Neturi nė vieno aukštaūgio, kuris vienas prieš vieną galėtų sustabdyti Joną Valančiūną. Tiesą sakant, net Darjušas Lavrinovičius jautėsi gana patogiai ir buvo efektyvus žaisdamas nugara į krepšį. Prisijungs Erazemas Lorbekas, bet ir jis nėra vidurio puolėjas, mėgstantis kontaktinį krepšinį.

2. Jėgos trūkumą gynyboje kompensuoja kibumu. Ypač perimetro zonoje. Mantas Kalnietis ir Šarūnas Vasiliauskas dažnai šiame pasirengimo cikle susidurdavo su problemomis spaudimo atvejais, tačiau mače su slovėnais lietuvių įžaidėjai strigdavo ar net klysdavo tiesiog lygiose vietose. Kelis kamuolius slovėnai paprasčiausiai nugvelbė lietuviams perdavinėjant jį ties tritaškio linija.

3. Aukštaūgiai puolime visiškai priklausomi nuo gynėjų. Pavojingi tik progose, kurias sukuria mažiukai. Žaidimas vienas prieš vieną labiau primena nedrąsius, tik kartais pasiteisinančius bandymus nei realią grėsmę. Žinoma, kol nėra Lorbeko.

4. Ir nebe reikalo visas gijas savo rankose laiko perimetro linijos žaidėjai. Slovėnų kamuolio perdavimo kultūra tiesiog įspūdinga. Dar iki pertraukos slovėnai buvo atlikę 10 rezultatyvių perdavimų, kai lietuviai tik 2. Iš viso per rungtynes Jure Zdovco komanda atliko 17 perdavimų, pasibaigusių taikliu metimu, o suklydo vos 8 kartus. Ir tai be Gorano Dragičiaus.

5. Iš toli šauna vos pasitaikius progai. Miha Zupanas pataikė 4 iš 5, o bent vieną tritaškį metė net septyni slovėnų krepšininkai. Iš viso jie atliko net 32 tolimus metimus, pataikė – 10 (31 proc.). Zoranas Dragičius tą vakarą prametė visus šešis, tačiau Edo Muričius du įteškė paskutinę rungtynių minutę, taip išlaikydamas slovėnų viltį ir rungtynių intrigą iki paskutinių sekundžių.

 

Rungtynių įrašas:

 

Pasaulio čempionato D grupės lažybos