5 akcentai po Lietuvos ryto pergalės prieš Neptūną


Vilniaus Lietuvos rytas per paskutines tris minutes išsprendė visus reikalus ir LKL mače 80:76 nukovė per plauką nuo pergalės buvusį Klaipėdos Neptūną.

 

Zavackas geriausiai besiginantis žaidėjas lygoje?

Įrodinėjo tai ne kartą, įrodė dar kartą. Nepaisant to, kad daugumai LKL aukštaūgių mase nusileidžia, Donatas Zavackas yra ko geriausiai besiginantis ketvirtos pozicijos žaidėjas visoje lygoje. Tomas Pačėsas siuto stebėdamas, kaip Artūras Gudaitis negali užsiimti pozicijos baudos aikštelės prieigose, centruodamas būtent prieš Zavacką. Zavacko gynyba buvo tokia kieta, kad net kamuolį įmesti Gudaičiui sunkiai pavykdavo.

Gudaitis, gal prisižiūrėjęs iš NBA, viską daro viena ranka – už tai jis daug kamuolių nenuima. Mes kalbame, kaip jis turėtų atsidengti, kojų stovėsena ir, kaip jam lengviau priimti kamuolį. Manau, kad tokios masės ir tokių gabaritų žaidėjas turėtų būti daugiau išnaudojamas. Nežiūrėdami į jo jauną amžių, bandome jį visur ir norime, kad išpildytų gerai. Nuo to priklauso jo pelnomi taškai, priešininkų gynyba. Jei mes jo neišnaudojame, jis yra kaip stovelis“, – kalbėjo Pačėsas.

Maža to. Zavackas blokavo iš toli atakavusio Kšištofo Lavrinovičiaus metimą, o kitoje atakoje privertė Brolį nusivaryti kamuolį į užribį, sudeginant visą atakos laiką. Bravo Zavackui, kurio pelnyti 5 taškai neatspindi viso indėlio į Neptūno žaidimą.

 

Adomaitis pergudravo Pačėsą?

Rungtynes galima skelti į dvi dalis – lemiamas Lietuvos ryto spurtas ir tai, kas vyko iki tol. Iki spurto Neptūnas susikrovė dviženklę persvarą (64:74), ir atrodė, kad Dainius Adomaitis pergudravo Tomą Pačėsą.

Neptūnas dažniau rasdavo galimybių lengviems taškams, tuo tarpu Lietuvos ryto puolimas labiau priminė „taškų gimdymą“ ir sunkiai jautė ribą tarp leistinos bei neleistinos gynybos – net keturi vilniečių žaidėjai prasižengė keturis arba penkis kartus.

Vis dėlto likus žaisti 3 minutėms Neptūnas tiesiog sustojo, o Lietuvos rytas surengė spurtą 16:2 ir laimėjo rungtynes (80:76). Pačėsas sakė, kaip taip nutiko dėl kovingumo.

Varžovai sužaidė puikias rungtynes. Neptūnas dabar yra puikios formos ir visi jų žaidėjai, kurie įėjo į aikštę, sužaidė puikiai. Visi buvo labai pavojingi“, – varžovus gyrė Pačėsas. Neptūnui atsarginiai žaidėjai pelnė 45 proc. taškų, Lietuvos rytui – 33 proc.

 

Kavaliausko & Gudaičio tandemas nebus laikinas?

Antanas Kavaliauskas ketvirto numerio pozicijoje? Pačėsas aiškino, kad tokio eksperimento iš dalies griebėsi dėl Gedimino Oreliko traumos, bet pripažino, kad ir kitose rungtynėse tokio sprendimo neatsisakys.

Antanui reiktų laisviau jausti ties baudų metimo linijos. Baudas pataikė gerai, bet žaidimo metu nesijaučia jaukiai atsitraukęs nuo krepšio, nors yra geras metikas. Norime, kad jis nedvejotų ir dažniau mestų iš vidutinio nuotolio“, – kalbėjo Pačėsas.

Lietuvos ryto penketas su Gudaičiu ir Kavaliausku (taip pat su Deividu Gailiumi, Marium Runkausku ir Žygimantu Janavičiumi) buvo sėkmingiausias mače su Neptūnu – sostinės klubui atnešė +9 taškų pranašumą.

 

LKL finalo dalyviai nėra aiškūs

Kai Pačėsas stojo prie Lietuvos ryto vairo, Jonas Vainauskas pareiškė, jog dabar galima būti ramiems – LKL finale tikrai žais Žalgiris ir Lietuvos rytas. Neva Pačėsas iš šios Lietuvos ryto sudėties išspaus maksimumą ir gal dar pasistiprins. Neptūnas sekmadienį Vilniuje pareiškė, kad nebūtinai.

Be abejo, Pačėsui dar reikia laiko, o dabartinė puiki Neptūno forma, prisimenant praėjusį sezoną, taip pat gali būti apgaulinga – pernai Neptūno baterija išsikrovė lemiamoje sezono stadijoje, dėl ko Utenos klubui mažojo finalo serijoje nusileido kone beviltiškai.

Tačiau Neptūnas vis dar yra Europos taurės komanda, ir ta patirtis bei tempas, kurį reikės palaikyti, Neptūną sezono pabaigoje gali padaryti dar pavojingesnį. Juolab, kad šiemet atsarginių žaidėjų suolą Klaipėda turi solidesnį nei pernai.

 

Baudė savo buvusią komandą

Neptūną sekmadienį pražudė žaidėjai, kuriuos pats išaugino. Neptūne keturis sezonus praleidęs Runkauskas vakar sužaidė geriausias rungtynes atstovaujant Lietuvos rytui – pelnė 17 taškų, įskaitant tritaškį, išlyginusį rezultatą paskutinę minutę (76:76).

Runkauskas pataikė 5 tritaškius iš 6, ir tai buvo trečias kartas, kai LKL rungtynėse Runkauskas pataikė 5 tolimus metimus. LKL lygoje šis klaipėdietis viso yra sužaidęs 110 mačų. 

Kitas žudikas – Gailius. Jis pelnė paskutinius keturis Lietuvos ryto taškus, įtvirtinusius vilniečių pergalę (80:76) ir išsaugojusius apčiuopiamus šansus kovoti dėl pirmos vietos reguliariajame sezone.