3 dalykai, kuriuos Lietuvos rinktinė privalo padaryti prieš mačą su italais


Pamiršti euforiją

 

Socialiniai tinklai sprogo nuo memų, juokelių ir liaupsių, skirtų Jonui Mačiuliui. Jonas galėtų ramiai sau mėgautis palyginamais su Jėzumi ar Jordanu, jei tai būtų buvusios finalo rungtynės, bet dabar privalo viską nustumti į šalį ir ignoruoti masinę euforiją, kurią pats sukėlė. Darbas dar nepadarytas, ir tiek Mačiulis, tiek visa rinktinė privalo tai suprasti.

 

Nusimesti psichologinę naštą

 

Kai kuriuos žaidėjus slegia įtampa, nesusitvarko, dėl to labai kenčiame. Visa Lietuva įpratusi prie pergalių, ir tai jaunus žaidėjus slegia. Vyksta sunkus darbas, bet nėra malonumo. Gal labiau psichologas, o ne treneris reikalingas komandai?“, – po rungtynių su Gruzija dėstė Jonas Kazlauskas.

 

Ko gero jokios kitos šalies krepšininkai nesusiduria su tokiu spaudimu, kokį savo milžiniškais lūkesčiais sukelia Lietuvos sirgaliai. Bet dabar pats tinkamiausias metas psichologine įtampa atsikratyti. Blogiausio scenarijaus išvengta, o J.Mačiulio pavyzdys debiutantus, jaunimą ir visus, kurie su įtampa nesusitvarko, turėtų įkvėpti.

 

Vieną dieną ta įtampa taps neįkainojama patirtimi, bet dabar kirbinti kelius jau reiktų liautis. Netgi Gruzijos rinktinės treneris Igoris Kokoskovas pripažino, kad lietuvių jaudulys gelbėjo jo komandą. „Lietuvai tai buvo nervingos rungtynės, matėme, kad ypač pradžioje juos kaustė įtampa“, – sakė treneris.

 

Mače su italais toks susikaustymas gali kainuoti nepataisomai. Žaidimu besimėgaujantys italai meta po 86,0 taško per rungtynes, tad itališkas metro lėks ir nulėks, jei mus pačius stabdys psichologiniai baubai.

 

Atgauti fizines jėgas

 

Jonas Valančiūnas mikrodvikovą Zaza Pachuliai pralaimėjo ne dėl gruzinų paruošto gynybinio plano. Ligos čempionato metu pakirstas JV dar treniruotės metu skundėsi išsekimu, jėgų trūkumu. Aikštėje Jonas buvo lyg ne savas, tačiau dabar prarasti Valančiūną tikrai negalime. Kiekvienas starto penketo žaidėjas aikštėje vidutiniškai praleidžia daugiau nei po 25 minutes, tad dvi dienos poilsio turėtų išeiti į naudą tiek Valančiūnui, tiek visai rinktinei.