Kova dėl titulo: Kličko prieš australą, lyginamą su Rocky Balboa


Kaip aš galiu galvoti apie boksą, kai tokie dalykai dedasi mano šalyje?“, – prieš šetadienio kovą su sakė ukrainietis Vladimiras Kličko. Jis pripažino, kad dėl politinio konteksto kova su Alexu Leapai – viena svarbiausių jo karjeroje.

Tikiuosi, už nugaros jausiu visos Ukrainos palaikymą“, – pridūrė boksininkas, kuris gins WBA (Pasaulio bokso organizacijos), IBF (Tarptautinės bokso federacijos), WBO (Pasaulio bokso organizacijos), IBO (Tarptautinės bokso organizacijos) ir žurnalo „The Ring“ pasaulio čempiono titulus.

Žinoma, aiškiu poros favoritu laikomas ukrainietis. Pastarąjį kartą V. Kličko nesėkmę patyrė lygiai prieš 10 metų – nusileido amerikiečiui Lamonui Brewsteriui. 38 metų 198 cm ūgio Ukrainos boksininkas profesionalų ringe iškovojo net 61 pergalę (51 nokautas), o pralaimėjo tik 3 kovas.

A.Leapai yra pirmas australas per 106 metus, gavęs teisę kovoti dėl sunkiasvorių čempiono tituli. Jo karjera ir asmenybė lyginama su kultiniu filmo herojumi Rokiu Balboa. Šešių vaikų tėvas, dieną pilnu etatu dirbantis išvežiotoju Logane. Bet ar didelė kovotojo širdis – pakankamas argumentas paraiškai į pergalę prieš V.Kličko?

Samoa saloje gimęs Australijoje gyvenantis 34 metų A. Leapai yra gerokai žemesnis už varžovą. Šio atleto ūgis tik 183 cm. A.Leapai teisę kautis su V. Kličko įgijo pernai, kai Bamberge (Vokietija) netikėtai paklupdė rusą Denisą Boicovą, kuris iki tol profesionalų varžybose nebuvo patyręs nė vienos nesėkmės per 33 mačus.

A.Leapai, kuris prieš porą dešimtmečių lankė regbio treniruotes, tarp bokso profesionalų 30 kovų (24 nokautai) laimėjo, 4-iose nusileido, trys akistatos su varžovais baigėsi lygiosiomis. Samoa atstovas pastarąjį kartą pralaimėjo prieš dvejus metus. Tada jis turėjo pripažinti JAV boksininko Kevino Johnsono pranašumą.

Nepaisant pakankamai nedidelio amžiaus skirtumo, patirties skirtumas tarp kovotojų gana didelis. V.Kličko jau buvo olimpinis ir profesionalų pasaulio čempionas, kai A.Leapai tik pradėjo boksuotis. Mėgėjų bokso A.Leapai apskritai nėra praėjęs. Tačiau 16 kartą titulą ginsiančio V.Kličko būseną pirmą kartą veikia faktorius X – neramumai Ukrainoje. Ar politiniai įvykiai netrukdys ukrainiečiui susikoncentruoti į kovą?

Kličko 1.09, lygiosios 51.00, Leapai 6.76