Kova dėl ATP titulo – kova dėl pirmos vietos reitinge

Pirmadienį Londone (Didžioji Britanija) prasidėjo baigiamasis pajėgiausių sezono žaidėjų teniso turnyras ATP „World Tour Finals“. Dėl prestižinio trofėjaus varžosi aštuoni šiemet geriausius rezultatus rodę tenisininkai. Tiesa, ketvirtą vietą ATP reitinge užimantį škotą Andy Murray, kuris turnyrą praleidžia dėl traumos, pakeitė devintoje pozicijoje esantis prancūzas Richardas Gasquetas.

Turnyro formatas

Aštuoni žaidėjai varžosi suskirstyti į dvi grupes ir pirmo etapo metu sužais po tris susitikimus. Po du geriausius A ir B grupės tenisininkus pateks į turnyro pusfinalį. Jame pirmą vietą užėmęs atletas žais prieš antrą geriausią kitos grupės atstovą.

A grupėje žais Rafaelis Nadalis, Davidas Ferreras, Tomašas Berdychas ir Stanislas Wawrinka. B grupės sportininkai – Novakas Djokovičius, Rogeris Federeris, Juanas Martinas Del Potro ir R.Gasquetas.

Vien už dalyvavimą turnyre kiekvienam tenisininkui atiteks 142 tūkst. JAV dolerių. Visus susitikimus laimėjęs sportininkas gali gauti net 1,923 mln dolerių bei 1500 ATP reitingo taškų.

Favoritai

Rafaelis Nadalis 2013 metų sezone su žaidėjais, kurie pateko į ATP „World Tour Finals“ turnyrą, žaidė 24 kartus ir iš jų laimėjo net 20. Tiesa, trys iš keturių pralaimėjimų buvo patirti per pastarąjį mėnesį: Pekine ispanas 3:6, 4:6 pralaimėjo N.Djokovičiui, Šanchajuje 2:6, 4:6 nusileido J.M. Del Potro, o praėjusią savaitę Paryžiuje 3:6, 5:7 turėjo pripažinti D.Ferrero pranašumą. Pirmos pasaulio raketės sportinė forma toli nuo idealios? Galbūt. Vis dėlto būtent ispanas turėtų būti laikomas pagrindiniu turnyro favoritu. Šiame sezone R.Nadalis laimėjo du „Didžiojo kirčio“ turnyrus (žaidė trijuose) bei triumfavo penkiuose ATP 1000 serijos turnyruose (per metus įvyksta aštuoni).

Vienintelis ATP „World Tour Finals“ turnyre žaidžiantis tenisininkas, kuris šiemet iškovojo „Didžiojo kirčio“ ir ATP 1000 serijos turnyrų titulus be R.Nadalio, yra serbas Novakas Djokovičius. Sportininkas triumfavo „Australian Open“ bei paskutiniuosiuose ATP 1000 turnyruose Šanchajuje ir Paryžiuje. Serbijos tenisininkas prieš R.Nadalį šiemet žaidė penkis kartus ir iš jų laimėjo du. Beje, abu sportininkai tarpusavio dvikovose laimėjo vienodą skaičių setų – po aštuonis. Iš 23 žaistų susitikimų prieš ATP „World Tour Finals“ žaidžiančius tenisininkus N.Djokovičius laimėjo 18 (triskart nusileido R.Nadaliui, po sykį – J.M.Del Potro ir T.Berdychui).

Vienu iš turnyro favoritų galima laikyti ir argentinietį Juaną Martiną Del Potro, kuriam vieninteliam pasaulyje pavyko nugalėti tris dabar planetos reitinge lyderiaujančius tenisininkus – R.Nadalį, N.Djokovičių bei D.Ferrerą. J.M.Del Potro prieš ATP „World Tour Finals“ turnyrą žaidė daugiausiai mačų iš visų dalyvių. Sportininkas neslepia, jog nežino, ar nuovargis nepaveiks jo žaidimo.

Kova dėl pirmos vietos reitinge

Nors sezono pabaiga jau čia pat, galimybę metus užbaigti būnant pirma pasaulio rakete turi tiek R.Nadalis, tiek N.Djokovičius. Serbijos tenisininkas į pirmą vietą reitinge pakiltų, jei triumfuotų ATP „World Tour Finals“ turnyre bei su Serbijos rinktine iškovotų Daviso taurę (finale žais su Čekija).

Norint išsaugoti lyderio poziciją R.Nadaliui pakanka laimėti bent du mačus Londone. Už kiekvieną pergalę baigiamojo sezono turnyro grupės varžybose tenisininkui atitenka po 200 reitingo taškų.