WBC sunkiasvorių čempiono sostas: 10 pretendentų


1. Tysonas Fury?

Po to, kai du kartus buvo atšaukta kova su Davidu Haye‘um, įtūžęs Tysonas Fury socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbė apie karjeros pabaigą, nors boksininko agentas žurnalistų prašė neskubėti su skambiomis antraštėmis. Galbūt galimybė iškovoti WBC čempiono titulą 25-erių, nuolat depresijos kamuojamą T.Fury privers apsigalvoti?

2. Davidas Haye?

Dėl peties traumos ir reikalingos operacijos Davidas Haye‘us ne tik atšaukė kovą su T.Fury, bet ir paskelbė baigiantis karjerą. Atsisakyti minties apie žengimą į ringą britui rekomendavo medikai. Bet jei po reabilitacijos D.Haye‘us grįš į profesionalų boksą? 2011-aisiais pralaimėjęs Vladimirui Kličko taip ir nesulaukė revanšo: galbūt revanšas būtų dėl WBC titulo?

3. Deontay Wilderis?

28-erių „Bronze Bomber‘is“ yra laimėjęs visas 30 kovų, bet tik kartą kovėsi už JAV ribų – prieš olimpinį čempioną Audley Harrisoną Šefilde. Todėl įspūdinga pergalių serija kelia abejonių dėl buvusių varžovų pajėgumo. Iškovotas WBC titulas kritikus nutildytų.

4. Kubratas Pulevas?

Europos sunkiasvorių čempionas – dar vienas be pralaimėjimų žengiantis boksininkas. 32 metų bulgaro, atsisakiusio atstovauti Vokietijai, sąskaitoje – 19 pergalių. Kalbama, kad tai tik laiko klausimas, kada K.Pulevas  gaus šansą kovoti dėl svarbiausių titulų.

5. Tomzas Adamekas?

Jei iškovotų WBC titulą, lenkas pasaulio čempionu taptų jau trečioje svorio kategorijoje. 2011 metais kovėsi su Vitalijum Kličko, bet pralaimėjo techniniu nokautu. 37-erių T.Adameko karjeroje – 51 profesionali kova ir tik du pralaimėjimai.

6. Derekas Chisora?

Po pralaimėjimo Davidu Haye‘ui 2012-ųjų liepą Derekas Chisora turėjo keturias kovas su ne pačiais įspūdingiausiais varžovais, todėl trisdešimtmetis Zimbabvėje gimęs britas ko gero pasiilgęs rimtesnių iššūkių.

7. Robertas Helenius?

Dar vienas nepralaimintis, bet kol kas ne su stipriausiais varžovais kovojantis boksininkas, kantriai laukiantis savo šanso.  Tiesa, 2011 metais nukovė Dereką Chisorą, nors suomio pranašumas daugeliui specialistų sukėlė abejonių. Nekovojo nuo 2013-ųjų kovo, tad prieš titulinę kovą ko gero reiktų kovos apšilimui. Beje, 2008 metais R.Helenius nugalėjo ir lietuvį Remigijų Žiaušį.

8. Chrisas Arreola?

Chrisas Arreola su Vitalijum Kličko kovojo dar 2009 metais. Tai buvo pirmas amerikiečio pralaimėjimas karjeroje (36 pergalės, 3 pralaimėjimai). Ch.Arreola šiais metais kovėsi su kanadiečiu Bermane‘u Stiverne‘u dėl galimybės dar kartą kautis su V.Kličko dėl titulą. Bet Ch.Arreola pralaimėjo. Boksininko agentas neabejoja, kad šansas susikauti dėl atsilaisvinusio titulo turėtų būti suteiktas būtent Ch.Arreolai ir B.Stiverne‘ui.

9. Bermane‘as Stiverne‘as?

2013 metais laimėjo sidabrinį WBC titulą ir formaliai įgijo teisę kautis dėl čempiono vardo. Įdomu tai, kad 35-erių metų Haičio kilmės kanadietis per savo karjerą tik dukart kovojo ne su amerikiečiu (25 kovos, 1 lygiosios, 1 pralaimėjimas).

10. Vladimiras Kličko?

Broliai neslėpė – vienas prieš kitą niekuomet nekovos. Šiuo metu Vladimirui Kličko priklauso WBO, WBA, IBF ir IBO pasaulio čempiono titulai. Lennoxas Lewisas yra paskutinis (2000 m.), kuriam vienu metu priklausė visų organizacijų čempiono diržai. Vladimiras Kličko jau pareiškė savo ambicijas ir į WBC titulą: „Nėra abejonės, kad mano tikslas – išlaikyti WBC titulą Kličko šeimai“.