„Tour de Ski“ titulas į Norvegiją arba Lenkiją?
Gruodžio 28 – sausio 5 dienomis Vokietijos, Šveicarijos ir Italijos miestuose vyks prestižinės „Tour de Ski“ daugiadienės slidinėjimo varžybos. Nors lenktynėse startuos kelios dešimtys slidininkių, neabejojama, jog kova dėl pirmos vietos vyks tik tarp dviejų norvegių Thereses Johaug ir Marit Bjoergen bei lenkės Justynos Kowalczyk.

Pasaulio taurės etapuose dominuoja Norvegijos slidininkės, kurių geriausiųjų dešimtuke neretai būna net po septynias ar aštuonias, o bendros įskaitos lydere yra M.Bjoergen, tačiau pagrindine favorite triumfuoti „Tour de Ski“ reikėtų laikyti J.Kowalczyk. Lenkijos sportininkė prestižines daugiadienes lenktynes laimėjo jau keturis kartus iš eilės, o šį sezoną pradėjo bene įspūdingiausiai karjeroje. J.Kowalczyk startavo septyniskart startavo pasaulio taurės etapuose bei laimėjo keturias varžybas (čiuožiant klasikiniu būdu du sprintus, 5 km ir 10 km lenktynes).

„Klasikos karalienė“ tose pačiose varžybose, kuriose dalyvavo ir M.Bjoergen, šiemet startavo šešis kartus bei pasidalijo po tris pergales: lenkė laimėjo visas klasikiniu stiliumi vykusias rungtis, o norvegė buvo pranašesnė čiuožiant laisvuoju stiliumi. Vis dėlto prieš dvejus metus vykęs „Tour de Ski“ parodė, jog J.Kowalczyk organizmas kur kas geriau pasiruošęs daugiadienėms lenktynėms, M.Bjoergen finaliniame etape – 9 km laisvojo stiliaus lenktynėse čiuožiant į itin statų kalną – startavo pirma, tačiau finišavo beveik pusę minutės vėliau nei lenkė.

Šių metų „Tour de Ski“ sudarys septyni etapai: vienas sprintas (laisvuoju stiliumi), keturios distancijos rungtys (po dvi laisvuoju ir klasikiniu stiliumi) bei garsiosios 9 km lenktynės į Val di Fiemme kalną. Pasikeitęs rungčių skaičius padidina kitos norvegės T.Johaug galimybes pirmą kartą tapti čempione. Finaliniame pakilime Norvegijos slidininkė, be abejo, yra greičiausia pasaulyje, o  kitose distancijos rungtyse žengia koja kojon su J.Kowalczyk ir M.Bjoergen. Sunkiausia T.Johaug varžytis su lyderėmis yra sprinto distancijose, kur patekti į geriausiųjų dvidešimtuką – reta šventė. Šį sezoną ji startavo tik viename pasaulio taurės etapo sprinte Suomijoje, kur užėmė 20 vietą (atrankoje buvo 27-a). Kadangi šių metų „Tour de Ski“ vyks tik vienas sprintas, slidininkė turės puikius šansus mesti iššūkį tituluotesnėms konkurentėms.

Galimybių laimėti atskirus etapus turi ir ne tokios universalios slidininkės kaip švedė Charlotte Kalla (olimpinė 10 km laisvuoju stiliumi rungties čempionė) ar amerikietė Kikkan Randall, kuri praėjusių metų „Tour de Ski“ greičiausia buvo 5 km rungtyje bei laisvojo stiliaus sprinte. Vis dėlto įsiterpti į prizininkių trejetą bendroje įskaitoje šioms slidininkėms yra neįmanoma misija.

„Unibet“ koeficientai:

Sportininkė

Laimėtoja

Prizininkė

T.Johaug

2.40

1.05

M.Bjoergen

2.55

1.10

J.Kowalczyk

3.00

1.10

H.Weng

25.00

3.50

K.Randall

40.00

7.00