Švedija ar Kanada?Nei Švedijos nei Kanados nacionalinės ledo ritulio rinktinės Sočio olimpinių žaidynių ledo ritulio varžybose dar nepatyrė pralaimėjimo, tačiau mūšyje dėl aukso sekmadienį kažkuriai iš jų teks patirti pirmą bei pačią skaudžiausią nesėkmę.

Savo penktąsias turnyro pergales, padėjusias iškopti į finalą Švedija ir Kanada iškovojo pusfinaliuose įveikdamos atitinkamai Suomijos ir JAV komandas. Švedija suomius palaužė rezultatu 2:1, Kanada amerikiečius – 1:0.

Mače, kuriame susitiks du pastarųjų olimpiadų aukso medalininkai (2006 m. Turine – Švedija, 2010 m. Vankuveryje – Kanada), švedams teks sukti galvą, kaip geriausiai išnaudoti traumų išretintą komandos sudėtį, o Kanadai – kaip neužmigti ant favoritų laurų.

Ar Sidney Crosby sugrįš į savas vėžias?

Kanadiečiui S.Crosby turnyras Sočyje buvo mažų mažiausiai keistas. Vienu pagrindinių lyderių laikytas ledo ritulininkas sugebėjo atlikti vos du rezultatyvius perdavimus, nors turėjo begalę progų pasižymėti. S.Crosby, Chrisas Kunitzas ir Patrice’as Bergeronas mače prieš amerikiečius buvo puikūs, tačiau norėdami palaužti Švediją finale jie turės parodyti šį bei tą daugiau.

Ar Henrikui Lundqvistui teks atlaikyti didžiausią naštą?

Labiausiai tikėtina, jog taip. Dėl traumos praradę kapitoną Henriką Zetterbergą, kaip ir Henriką Sediną bei Johaną Franzeną, švedai yra patekę į nepavydėtiną padėtį. Vartininkui H.Lundqvistui teks imtis tikro lyderio vaidmens norint iškovoti pergalę finale. „Tikiuosi, jog savo geriausia išsaugojome dvikovai su Kanada. Mes žaisime prieš stipresnę komandą, tai bus mūsų didžiausias išbandymas“, - po dvikovos su suomiais pripažino pats H.Lunqvistas.

Ar švedai įveiks klampią Kanados gynybą?

Carey Price‘as mače prieš JAV atrėmė net 31 metimą. Jei švedams nepavyks pralaužti Shea Weberio, Alexo Pietrangelo ir Drew Doughty gynybos, jiems pergalę atneš nebent tik sėkmė bulitų serijoje.

 

Įvarčiai/metimai į vartus

Vartininko atremti metimai

Baudos minutės

Švedija

17/149

117

44

Kanada

14/205

102

32

Švedijos ir Kanados ledo ritulininkų akistata vyks sekmadienį 14:00 val. Lietuvos laiku.