Sočis 2014: kova dėl medaliųJau šį penktadienį įvyks iškilminga Sočio žiemos olimpinių žaidynių atidarymo ceremonija. Dėl 98 medalių komplektų varžysis 88 šalių atstovai, tarp kurių bus ir 9 Lietuvos sportininkai. Mūsiškiams medaliai neprognozuojami, tačiau kuri valstybė dominuos pagal iškovotų apdovanojimų skaičių ir bendroje įskaitoje bus pirma?

Atsižvelgiant į paskutinių pasaulio čempionatų rezultatus, pagrindine favorite tapti bendros medalių įskaitos nugalėtoja yra Norvegijos komanda. Vien iš 2013 metų pasaulio biatlono ir slidinėjimo čempionatų norvegai išsivežė 27 apdovanojimus, iš kurių net 15 aukščiausios prabos. 2010-ųjų Vankuverio olimpiadoje nugalėjusiai Kanados komandai užimti pirmą vietą pakako 26 medalių (14 aukso). Norvegai be pajėgių biatlonininkų ir slidininkų taip pat turi į aukščiausias pozicijas pretenduojančius šuolininkus nuo tramplino ir kalnų slidinėjimo žvaigždę Akselį Lundą Svindalą.

Antri pagal pastarųjų pasaulio čempionatų rezultatus yra amerikiečiai. JAV komandoje medalių tikimasi iš kalnų slidininkų Tedo Ligety, Mikaelos Shiffrin, Julios Mancuso, slidinėjimo sprinto karalienės Kikkan Randall, čiuožėjų ant ledo poros Maryl Davis ir Charleso White‘o, akrobatinio slidinėjimo ir snieglenčių atstovų.

Ko tikėtis iš šeimininkų rusų? Neabejojama, jog Rusijos sportininkai dominuos dailiojo čiuožimo rungtyse. Šios šalies čiuožėjai laikomi favoritais laimėti komandinę rungtį, Tatjana Volosožar ir Maksimas Trankovas – porų, Julija Lipnitskaja – moterų varžybas, o tarp prizininkų patekti gali ir Jevgenijus Pliuščenko, Adelina Sotnikova, Jekaterina Bobrova bei Dmitrijus Solovievas. Tarp favoritų rusai bus ir kitose uždarose patalpose vyksiančiose varžybose – ledo ritulio turnyre bei greitajame čiuožime (du Rusijos čiuožėjai – 2013-ųjų pasaulio čempionai). Ar pavyks rusams pakartoti kanadiečių sėkmę bei triumfuoti namuose?

„Unibet“ koeficientai:

Šalis

Koeficientas

Norvegija

1.90

JAV

3.75

Vokietija

7.00

Kanada

7.00

Rusija

9.00