Snieglenčių rampa – trečias White‘o auksas?Sulaikymas už vandalizmą ir savanaudiškas atsisakymas startuoti akrobatinio nusileidimo rungtyje Sočyje – Shaunas White‘as garsėja sunkiu charakteriu.

Bet jo talentas yra dar didesnis už jo kaprizus.

„Jei jis nenukrenta, prieš jį laimėti yra tiesiog neįmanoma“, – geriausiai Sh.White‘o sugebėjimus apibūdino 2010-ųjų Vankuverio (Kanada) žiemos olimpinių žaidynių vicečempionas suomis Peetu Piiroinenas.

27-erių amerikietis yra „X žaidynių“ rekordininkas pagal iškovotus aukso (13) ir apskritai medalių (18) skaičių. Maža to, Sočio olimpiadoje antradienį jis sieks trečiojo iš eilės aukso medalio vyrų snieglenčių varžybose ant rampos.

Snieglenčių sporte dominuoja ne tik Sh.White‘as, bet ir amerikiečiai. Jie Sočyje jau pelnė abu aukso medalius, o istorijoje – nuo 1998-ųjų, kai snieglentės buvo priimtos į olimpinę šeimą – turi net 10. Artimiausi konkurentai šveicarai atsilieka dvigubai.

Maža to, Sh.White‘as specialiai paruošė sudėtingiausiu vadinamą triuką – „The double cork 1440“.

Didžiausiu amerikiečio konkurentu turėtų tapti vos 15 metų amžiaus japonas Ayumu Hirano, kuris jau pernai laimėjo sidabrą „X žaidynėse“. Kortas gali sumaišyti ir Sh.White‘o tautietis Danny Davisas, kanadietis Derekas Livingstonas ar Šveicarijai atstovaujantis rusas Jurijus Podladtčikovas.

Tiesa, problema gali tapti ir olimpinė rampa Sočyje, kuri dėl šilumos... tęžta. Vienas amerikiečių snieglentininkas, nenorėjas įvardinti savo pavardės, šią rampą „Yahoo! Sports“ pavadino „šiukšlynu“.