Rezultatyviausias NHL lygos žaidėjas negali neįmušti


Gruodžio 20-a diena Šiaurės Amerikos Nacionalinės ledo ritulio lygos (NHL) ledo ritulininkui Alexui Ovechkinui buvo ypatinga. 28-erių rusas, pirmaujantis rezultatyviausių NHL žaidėjų saraše, įmušė jau 400-ąjį savo įvartį per karjerą stipriausioje ledo ritulio lygoje.

Vašingtono „Capitals“ žaidėjas jau 30 kartų nuginklavo varžovų ekipų vartininkus. Artimiausais jo persekiotojas daugiausiai įvarčių įmušusių NHL ledo ritulininkų sąraše yra Alexanderis Steenas (Saint Louiso „Blues“) su 24 įvarčiais. Trečią vietą užima Corey Perry (Anaheimo „Ducks“) – 22 įvarčiai.

„Atrodo, jog šį sezoną jis gali įmušti dar 400 įvarčių“, - Alexo Ovechkino rezultatais negalėjo atsistebėti buvęs jo strategas, o dabar „Ducks“ treneris Bruce‘as Boudreau.

„Kai jis įmušė 65 įvarčius per vienerius metus, tai buvo... Wow! Žinodavau, kad užteks jį išleisti į aikštę ir kažkas gero įvyks. Manau, kad tos dienos, kai jis 10 dienų būna be įvarčių, jau seniai praeityje“, - sakė B.Boudreau.

400 įvarčių A.Ovechkinas įmušė per 634 sužaistus mačus. Jis yra šeštas tarp greičiausiai tą padariusių NHL žaidėjų. Pavelui Bure’ui tai pasiekti prireikė 635 rungtynių, Jari Kurriui – 608, Brettui Hului - 520, Mario Lemieuxui – 508, Mike’ui Bossy – 506 ir Wayne’ui Gretzky – 436.

„Tai puikus pasiekimas ir būti tarp tokios kompanijos man yra didelė garbė. Niekada nemaniau, kad pasieksiu tiek daug, kai pradėjau rungtyniauti NHL. Aišku norėjau pasiekti aukštumas, bet man labai padėjo treneriai, komandos draugai. Be jų nedemonstruočiau tokių skaičių“, - kalbėjo A.Ovechkinas.

Artimiausios A.Ovechkino progos pasigerinti statistiką:

Gruodžio 27 d.: Niujorko „Rangers“ – Vašingtono „Capitals“

Gruodžio 29 d. Vašingtono „Capitals“ – Bufalo „Sabres“

Gruodžio 30 d. Vašingtono „Capitals“ – Otavos „Senators“