Pulevas vs. Kličko: išbandymas ne tik bulgarui


 Dar vienas, eilinis Rytų Europos derbis sunkiasvorių boksininkų kategorijoje. 33 metų bulgaras Kubratas Pulevas prieš 38-erių ukrainietį Vladimirą Kličko.

Pastaraisiais metais sunkiasvorių divizione buvo daug sujudimo, nepakito tik viena – Kličko nenugalimumo aura. Vitalijus Kličko praėjusį gruodį baigė karjerą, atlaisvindamas WBC organizacijos diržą, bet likę keturi – WBA, IBF, WBO, IBO – vis dar priklauso Vladimirui.

Pulevas šiek tiek žemesnis už Kličko, tačiau paprastai į rengia žengia sverdamas keliais kilogramais daugiau nei tradicinis ukrainiečio svoris. Vis dėlto sunkiasvorių kategorijoje retai kada varžovai pagal fizines savybes būna tiek panašūs.

Kličko pusėje, be abejo, patirties pranašumas. Ir jis milžiniškas. Ukrainietis turėjo 40-čia kovų daugiau, 200 raundų daugiau ir pasiekė 41 nokautu daugiau nei bulgaras.

Pats Kličko paskutinį kartą buvo nokautuotas prieš 10 metų. 2004-aisiais tai padarė Lamonas Brewsteris. Dar anksčiau nokautuoti ukrainietį buvo pavykę Corrie Sandersui (2003) ir Rossui Puritty (1998).

Nuo tada Kličko pralaimi nebent raundą. Per pastarąjį dešimtmetį Kličko tapo nepriekaištingos gynybos ir tobulo smūgio etalonu. Ūgis ir rankų ilgumas ukrainietį pavertė neparankiu varžovu kiekvienam, kuris lipa į ringą. Pulevas fizinėmis savybėmis beveik nenusileidžia Kličko, ir tai jau įdomu.

Pulevas, atstovavęs Bulgarijai olimpinėse žaidynėse, technika ir įgūdžiais ko gero neprilygsta Aleksandrui Povetkinui ar Davidui Haye. Nepaisanto to, jis ko gero rimčiausias varžovas, su kuriais Kličko teko susidurti pastaraisiais metais. Bulgaras šiuo metu vertas būti kandidatu NR. 1. atimti iš Kličko titulus.

2012-13 metais Pulevas įveikė Aleksandrą Dimitrenko bei Aleksandrą Ustinovą, bei labai lengvai susitvarkė su Tony Thompsonu. Visų šių kovotojų pergalių ir pralaimėjimų balansas kartu sudėjus iki kovos su Pulevu buvo 97-4 (68 nokautai). Sunkiasvorio boksininko, pastaraisiais metais įveikusio pajėgesnius varžovus, nerasite.

Nėra abejonės, Kličko – tikras gigantas, ir tuo pačiu neįtikėtinai techniškas. Tačiau Pulevas bokso mokyklą baigęs labai gerais pažymiais. Jis išmano, kaip reikia laikytis distancijos, ir sugeba galingai atakuoti. Jis pakankamai stiprus, kad pabandytų prilygti Kličko, ir pakankamai gudrus, kad pabandytų pasinaudoti atsivėrusia galimybe.

Kličko įpratęs ruoštis kovoms su žemesniais varžovais, šįkart teks ieškoti naujos strategijos. Didelis bulgarų žmogus ukrainiečių žvaigždei netaps lengvai perkandamu riešutu, tai jau dabar aišku.