Po Fury pergalės: šansas sugriebti visus diržus ir į eilę stojantys nauji varžovai


Tysonas Fury padarė tai, ką 11 metų nebuvo padaręs niekas – įveikė Vladimirą Klyčko ir pasiglemžė keturis sunkiasvorių čempiono diržus pagal WBA, IBF, WBO ir IBO versijas.

 

"Nematau, kad kažkas vienas dominuotų kitus dešimt metų, bet gyvybės į sunkiasvorių divizioną įpūsta", - Fury pergalę pakomentavo buvęs čempionas Lennoxas Lewisas.

 

 

Brolių Klyčko dominavimo laikais galimybė, kad vienas sunkiasvoris turės visus penkis čempiono diržus, beveik neegzistavo.

 

Vitalijui priklausė WBC čempiono titulas, Vladimirui likę keturių pagrindinių organizacijų.

 

Broliai nė už ką nebūtų susikovę ringe. Lennoxas Lewisas yra paskutinis boksininkas, kuriam priklausė visi penki titulai.

 

Kai Vitalijus dėl politinių įvykių Ukrainoje baigė karjerą, ir WBC diržas galiausiai atsidūrė Deontay Wilderio rankose, šansas vienam boksininkui susirinkti visus diržus tapo realesnis.

 

Po Fury pergalės prieš Klyčko Wilderis pasiuntė užuominą, kad laukia kovos su Fury. "Susimatysime, Fury. Ateinu tavęs", - parašė Wilderis.

 

"Noriu, kad kova įvyktų, kaip galima greičiau", - vėliau pridūrė Wilderis.

 

 

30-metis Wilderis taip pat nėra patyręs pralaimėjimo – 35 pergalės iš eilės, iš jų 34 pasiektos nokautais.

 

Tačiau Fury šį kovotoją vadina bailiu. Pasak Fury, prieš kelis metus, kai dėl traumos atsisakė kovoti Davidas Haye, kovoti buvo pasiūlyta Wilderiui, tačiau šis atsisakė.

 

"Jam buvo pasiūlyta solidi suma pinigų, kad užimtų Haye vietą, bet jis nepriėmė pasiūlymo. Mes 10 kartų jam siūlėme kovoti. Dabar jis ketina boksuotis su Alu Haymonu ir nemanau, kad mūsų kova įvyks. Manau, jis bijo", - dar lapkričio 10 dieną sakė Fury.

 

"Kiekvienąkart, kai sustoju degalinėje, ir pasitikrinu savo socialinių tinklų profilius, randu krūvą klausimų apie tai, kada kovosiu su Tysonu Fury. Žmonės nori, kad tai nutiktų, ir tai kada nors nutiks", - sakė 26-erių Anthony Joshua, olimpinis čempionas, kuris profesionalų ringe taip pat kol kas skina tik pergales (14-0).

 

Neabejojama, kad tai taip pat ateities čempionas. Ar bent perspektyviausias pretendentas į titulus. Gruodžio 12 dieną jis susikaus su kitu britu Dillianu Whyte'u.

 

"Dabar visas dėmesys šiai kovai. Aš tikiu, kad galiu įveikti bet ką, todėl, taip, galiu įveikti ir Tysoną Fury", - pridūrė Joshua.

 

Vis dėlto artimiausias Fury varžovas greičiausiai bus... tas pats Klyčko. Ukrainietis jau paskelbė norį revanšo, kurį numato sutarties sąlygos. Planuojama, kad jis įvyks gegužės arba birželio mėnesį.

 

 

"Kova su Joshua būtų viena didengesnių. Ne dėl to, ką jis pasiekė bokse, o dėl jo populiarumo, dėl to, kiek jis gerbėjų turi", - Boxing News sakė Tysono treneris ir dėdė Peteris Fury.

 

Ir pridūrė: "Bet tam reikia laiko. Jis dar negali lygiuotis su Tysonu. Patirties skirtumas milžiniškas. Bet jis teisingame kelyje. Lai toliau skina pergales ir savo šanso sulauks".

 

Jis pabrėžė, kad revanšas su Klyčko yra prioritetas.

 

"Žvelgiant toliau nei kova su Vladimiru, taip, kova su Wilderiu greičiausiai įvyktų, jei po metų jis vis dar būtų WBC čempionas, o greičiausiai būtų. Tai yra kovos, kurių dabar norime. Kovoti su tais varžovais, kurių visuomenė reikalauja. Išrikiuokite visus. Tysonas nori būti čempionu, kuris nekelia abejonių", – sakė Fury treneris.