Plaukimo čempionatas: favoritė Meilutytė prieš publikos palaikomą Jefimovą


Pasaulio čempionato 100 m krūtine plaukimo finale – epinė mikrodvikova. Rusijos atstovė Julija Jefimova ir lietuvaitė Rūta Meilutytė. Nors dėl aukso varžysis aštuonios plaukikės, neabejoja, kad aršiausia kova vyks tarp šių favoričių.

 

Jefimova tik šių metų vasario pabaigoje sugrįžo į tarptautinę plaukimo areną po šešiolika mėnesių trukusios diskvalifikacijos. Kazanėje vykstančių pirmenybių pusfinalyje Jefimova parodė geriausią rezultatą – 1:05,60 min., Meilutytę aplenkusi 0,04 sekundės.

 

Tai geriausias Rusijos plaukikės sezono rezultatas ir antras geriausias sezono rezultatas pasaulyje. Geriausias sezono rezultatas priklauso Meilutytei, kuriai Prancūzijoje pavyko nuplaukti per 1:05,46 min. Tiesa, šį rezultatą kaunietė pasiekė prieš du mėnesius. Panašu, kad tikintis aukso panašiu tempu reikės plaukti ir Kazanėje.

 

„Man plaukti buvo labai lengva ir kvalifikacijoje, ir pusfinalyje. Tribūnos taip traukia į priekį, kad kitos išeities nėra – turiu plaukti dar greičiau. Palaikymas nerealus. Mano draugai atėjo su plakatais, marškinėliais, kad palaikytų mane. Pusfinalyje man nebuvo svarbu aplenkti Rūtą. Netgi nenorėjau to. Bet tribūnos neleido atsipalaiduoti. Finalas bus labai įdomus. Bus labai sunku, virs tikra kova“, – po laimėto pusfinalio kalbėjo Jefimova.

 

Tiek 2012 metų olimpinėse žaidynėse, tiek 2013 metų Europos plaukimo čempionate Meilutytė aplenkė Jefimovą 100 metrų krūtine plaukime, o Jefimova Meilutytę – tos pačios rungties 50 metrų distancijoje. Meilutytė 100 metrų distancijoje favorite laikoma ir šįkart:

1.55 auksą iškovos Meilutytė

 

2.50 auksą iškovos Jefimova