Pasaulio ledo ritulio čempionatas: tai, ką reikia žinoti

Gegužės 1-17 dienomis Prahos ir Ostravos miestuose, Čekijoje, karaliaus ledo ritulys. Prasideda pasaulio ledo ritulio čempionatas.

DALYVIAI

Turnyre rungtyniaus 16 rinktinių, suskirstytų į dvi grupes. A grupėje žais Latvijos, Švedijos, Kanados, Čekijos, Šveicarijos, Prancūzijos, Vokietijos ir Austrijos ekipos. B grupėje jėgas išmėgins Suomijos, Rusijos, JAV, Slovakijos, Norvegijos, Baltarusijos, Slovėnijos ir Danijos ledo ritulininkai. Į kitą etapą, ketvirtfinalį, pateks po keturias pajėgiausias kiekvienos grupės rinktines. Paskutines vietas grupėse užėmusios komandos iškris į žemesnį divizioną.

ČEMPIONAI

Čempionės titulą gins Rusijos ekipa, kuri pernai Baltarusijos sostinėje Minske finale palaužė suomius. Tada bronzą iškovojo švedai, mažajame finale nugalėję čekus.

KAIMYNAI

Latvijos ledo ritulininkai praėjusiais metais pasaulio čempionate liko 11-ti. Kaimynai čempionatuose geriausiai pasirodė 1997, 2004 ir 2009 metais, kai užėmė septintąsias vietas.

16.00 už latvių pergalę prieš Kanadą

TITULAI

Daugiausia kartų – 24-is – planetos čempionais yra tapę kanadiečiai, 22 kartus pasaulio čempionatą laimėjo dabar jau neegzistuojanti SSRS rinktinė, šešis sykius pajėgiausi buvo čekai, penkis – rusai.

NUOSMUKIS

Pastaruoju metu Kanados ritulininkai planetos pirmenybėse žaidė itin nesėkmingai. Per pastaruosius penkis pasaulio čempionatus jie nelaimėjo medalių. Paskutinį kartą kanadiečiai apdovanojimus iškovojo 2009-aisiais, kai buvo antri. Pastarąjį sykį planetos pirmenybėse Kanada triumfavo 2007 metais.

1.42 Kanada iškovos medalį

ŽVAIGŽDĖS

Ne į visus pasaulio čempionatus suvažiuoja stipriausi ledo ritulininkai, tačiau šiemet Čekijoje bus pilna žvaigždžių. Sidney Crosby žais už Kanadą, kaip ir kitos šios šalies žvaigždės – Tyleris Seguinas, Jasonas Spezza, Claude'as Giroux ir kiti. Rusija ir Suomija taip pat atsivežė savo geriausius žaidėjus, o apie tarptautinės karjeros pabaigą paskelbęs Jaromiras Jagras sugrįžta, kad padėtų Čekijos rinktinei nudžiuginti vietos sirgalius. Čekai paskutinį kartą čempionatą laimėjo 2010 metais.

TALENTAI

Jei Rusija, Suomija ar Kanada rikiuoja stipriausius savo žaidėjus, tai JAV į Čekiją atsivežė jauną komandą, pilną jaunų, itin perspektyvių ledo ritulininkų, neabejotinų ateities žvaigždžių. Jackas Eichelis, Jimmy Vesey, Dylanas Larkinas ir Alexas Lyonas – ko gero įdomiausi iš jų. Patirtis prieš milžinišką potencialą – JAV rinktinės mačai su kitais turnyro favoritais turėtų būti itin įdomūs. Beje, JAV per pastaruosius 10 metų iškovojo vos vieną medalį – bronza 2013 metais. Aaronas Ekbladas iš Kanados ir Filipas Forsbergas iš Švedijos – taip pat yra tie jauni žaidėjai, į kuriuos verta atkreipti dėmesį.

ATMOSFERA

Ledo ritulio čempionatai dažniausiai vyksta Europoje, ir nenuostabu: Šiaurės Amerikos ledo ritulio gerbėjai nesugeba sukurti tokios atmosferos kaip europiečiai.