Olimpinis ledo ritulys: ką reikia žinoti?


Daliai sirgalių žiemos olimpiada neprasideda tol, kol nestartuoja vyrų ledo ritulio kovos.

Tai viskas, ką jums reikia žinoti apie Sočio žiemos olimpinių žaidynių vyrų ledo ritulio varžybas:

– Į olimpiadą atvyko beveik 150 ledo ritulininkų iš stipriausios lygos pasaulyje – NHL. Tai penktas kartas iš eilės, kai NHL sezonas trumpam sustabdomas, kad dėl olimpinių medalių galėtų kovoti visi geriausi pasaulio ledo ritulininkai.

– Kovos startavo trečiadienį, vasario 12 dieną. Finalas 12 tūkst. sirgalių talpinančioje „Bolšoi“ ledo arenoje vyks vasario 23 dieną.

– Vyrų varžybose dalyvaus 12 rinktinių – trijose grupėse po keturias. A grupę sudaro JAV, Rusija, Slovakija ir Slovėnija, B – Kanada, Suomija, Norvegija ir Austrija, C – Švedija, Čekija, Šveicarija ir Latvija.

– Po pirmojo etapo iš kovos dėl medalių neiškris nė viena rinktinė. Keturios stipriausios (pagal vietą ir taškus) iš karto pateks į ketvirtfinalį, o likusios aštuonios papildomame etape varžysis dėl likusių 4 kelialapių į ketvirtfinalį.

– Už pergalę skiriami 3 taškai, už pergalę po pratęsimo ar baudinių – 2 taškai, o už pralaimėjimą po pratęsimo ar baudinių – 1 taškas.

– Jei grupių etape dvi ar daugiau rinktinių surinks po vienodai taškų, pirmiausia bus vertinami tarpusavio rezultatai. Tuomet – įvarčių santykis ir įmušti įvarčiai tų rinktinių tarpusavio kovose, o jei ir tai nepadės išaiškinti aukštesnę vietą užėmusios komandos – IIHF reitingas.

– Čempionės titulą gins Kanada. Prieš ketverius metus Vankuveryje ji tik po pratęsimo nugalėjo JAV. Bronza džiaugėsi Suomija.

– Olimpiadoje ledo ritulys debiutavo 1920 metais. Tiesa, pirmą kartą jis buvo įtrauktas į VASAROS žaidynių programą, o į žiemos olimpiadą perkeltas po ketverių metų.

– Daugiausia aukso (11) ir iš viso (18) medalių vyrų varžybose yra iškovojusi Kanada. Antrą vietą užima Sovietų Sąjunga (7 aukso ir 9 iš viso). Dar vieną aukso medalį 1992-aisiais laimėjo Nepriklausomų valstybių sandrauga. Tuo tarpu Rusija dar neturi nė vieno aukso medalio (1 sidabro ir 1 bronzos).

– Net 13 kartų finale žaidė JAV ledo ritulininkai, bet 10 jų pralaimėjo.

– Paskutinį kartą ne Šiaurės Amerikoje vykusiose žiemos olimpinėse žaidynėse Kanados arba JAV ledo ritulininkai triumfavo prieš 62 metus (kanadiečiai Osle).

– Slovėnijos ledo ritulininkai debiutuos olimpinėse žaidynėse.

– Kaimynai latviai olimpiadoje kovos penktą kartą istorijoje ir ketvirtą iš eilės, bet dar niekada nežaidė ketvirtfinalyje (geriausia vieta – 9, 2002 metais).

– Olimpinės ledo ritulio aikštelės ilgis bus toks pat, kaip ir NHL lygoje – 61 m, bet plotis – 4,6 m didesnis. Taip pat olimpinėse žaidynėse, lyginant su NHL, neutrali zona aikštelės viduryje bus 2,4 m platesnė.