Mūšis dėl WBA titulo: Quigg vs. Munyai


Mančesteryje – mūšis dėl WBA (Pasaulio bokso asociacijos) pasaulio čempiono diržo antrojo lengviausio svorio kategorijoje (iki 55,3 kg). Titulą gins britas Scottas Quiggas, titulo sieks – Pietų Afrikos Respublikos (PAR) atstovas Tshifhiwa Munyai.

Favoritu laikomas 25 metų S. Quiggas profesionalų ringe dar nepatyrė nė vieno pralaimėjimo. Jis iškovojo 27 pergales (20 nokautu), dvi kovas baigė lygiosiomis. 1.66 už tai, kad ir šią kovą S. Quiggas laimės nokautu.

Britas titulą gins trečią kartą. Pernai lapkritį jis nokautavo argentinietį Diego Oscarą Silvą.  Pernai spalį S.Quiggas mačą su kubiečiu Yoandriu Salinu baigė lygiosiomis.

28 metų T. Munyai rezultatai šiek tiek kuklesni. Afrikietis profesionalų varžybose 24 kovas laimėjo (12 nokautu), dviejose suklupo, vienas mačas baigėsi lygiosiomis.

PAR atletas 2011 metais tapo IBO (Tarptautinės bokso organizacijos) pasaulio čempionu antrojo lengviausio svorio kategorijoje. Nuo 2008 iki 2010 metų T. Munyai buvo WBA tarpžemyninis čempionas. Anglijoje T. Munyai yra kovojęs tris kartus ir visus tris kartus šventė lengvas pergales.

Beje, šioje kovoje S.Quiggas turėjo kautis su Nehomaru Cermeno, tačiau šis Venesuelos boksininkas į Angliją negali atvykti dėl vizos problemų. Jį pakeitusiam T. Munyai šansai laimėti suteikiami kuklūs: net už 9.50 už afrikiečio sėkmę.

Tiesa, portalas boxingnews24.com nelinkęs nurašyti T. Munyai. „Munyai yra pakankamai galingas ir talentingas boksininkas. Manęs visai nenustebintų, jei jis įveiktų Quiggą. Tikrai ne. Galime prisiminti, kiek vargo Quiggas turėjo su Salinu praėjusiais metais. Tai aiškiai leido suprasti, kad ilgai WBA čempiono titulo Quiggui nepavyks išlaikyti. Vienas neatsargus žingsnis ir jis pralaimės. Munyai, nors ir ne pats grėsmingiausias varžovas, pakankamai stiprus, kad įveiktų Quiggą“, - rašo tinklalapio apžvalgininkas Scottas Gilfoidas.