Metas prarasti titulus? Čempionui Klyčko – milžino Tysono Fury iššūkis


Duseldorfe Vladimiras Klyčko ir Tysonas Fury susikaus dėl WBA (Super), IBF, WBO, IBO ir The Ring sunkiasvorių čempiono titulų, kurie šiuo metu priklauso ukrainiečiui.

Kova buvo planuota rugsėjį, bet atidėta, nes Klyčko susižeidė blauzdą. Spekuliuota, kad "trauma" ukrainiečio surežisuota, kad sutrikdytų Fury pasirengimą.

198 cm ūgio Klyčko prieš dažną varžovą turi ūgio persvarą, bet ne šįkart. Prieš britą čempionas jausis it mažylis. Fury yra 206 cm ūgio, o jo rankų plotis 215,9 cm, kai ukrainiečio - "tik" 205,7. Tai bus nauja patirtis Klyčko.

Fury yra pakankamai techniškas, kad galėtų pats sukelti problemų ukrainiečiui, ir turi reikalingus gabaritus, kad išlaikytų distanciją saugodamasis Klyčko atakų. Atakų, kurios metai iš metų suformavo ganėtinai nuspėjamą Klyčko kovos stilių. Tai Fury pranašumas.

2008 metais karjerą pradėjęs Fury dar nėra pralaimėjęs. 24 kovos, 24 pergalės. 18 nokautų. Fury įveikė 10 skirtingų šalių boksininkų. Klyčko - vienuoliktos šalies atstovas.

Fury pirmą kartą kovos Vokietijoje, kuri laikoma Klyčko namais. Nuo 2011 metų Fury tik kartą kovojo ne Didžiojoje Britanijoje. Tai yra, kartą per paskutines 11 kovų. 2013 balandį Niujorke nokautavo amerikietį Steve'ą Cunninghamą.

Fury apibūdinamas kaip boksininkas, propaguojantis ne patį sveikiausią gyvenimo būdą, kas trukdo ringe jam dominuoti dar labiau. Tiesa, teigiama, kad kovai su Klyčko britas ruošėsi kaip niekad atsakingai ir yra geriausioje sportinėje formoje per savo karjerą.

73 proc. (49 iš 67) Klyčko kovų vyko Vokietijoje. Čia jis pralaimėjo tik kartą – 2003 metais Corrie Sandersui iš Pietų Afrikos.

67 kovos, 64 pergalės ir 53 nokautai. Tokia yra Klyčko statistika. Čempionas nepralaimi nuo 2004 metų balandžio, o titulus gins 19 kartą.

Tai nėra rekordinė serija. Joe Louisas 1937-50 metais titulą sėkmingai apgynė 25 kartus. Klyčko sumuš Louiso rekordą, jei išliks nenugalėtas iki 2017 metų gruodžio.