Marcas Marquezas: 11-a pergalė iš eilės ir rekordas?


 Moto GP keliasi į Čekiją, kur vyks 11-asis sezono etapas. Čempiono titulo likimas daugiau mažiau aiškus, tačiau dėmesio neverta atitraukti.

Šiuo metu didžiausia intriga, ar pasaulio čempionas Marcas Marquezas iškovos 11-ąją pergalę iš eilės. Jei tai padarytų, ispanas taptų absoliučiu visų laikų rekordininku, aplenkdamas Giacomo Agostini ir Micką Doohaną.

Penktadienio treniruotėse, šlapioje Brno trasoje M.Marquezas vėl buvo greičiausias. „Honda“ lyderio dominavimas šiemet toks didelis, kad jau pasigirdo gandų, jog per paskutinius 4-5 etapus jis gali dalyvauti ne tik MotoGP, bet ir Moto2 klasės lenktynėse. Pats ispanas tokias kalbas atmetė, nors pripažino, kad išlieka tikimybė surengti dvigubą startą per paskutinį Valensijos etapą.

Jaučiuosi gerai po pergalės Inianapolyje. Čia, Brno, visiškai kitokia trasa, bet čia atlikome testus prieš tris savaites. Taigi esame pasiruošę. Yamaha yra labai arti mūsų ir vėl tikimės atkaklios kovos. Mes tam pasiruošę“, – kalbėjo čempionas.

Beje, M.Marquezas patikino, jog nesitiki laimėti visų 18-os šio sezono etapų: „Vis tiek ateis ta diena, kai turėsiu pralaimėti. Tai neišvengiama.“

Brno trasoje dideles viltis puoselėja „Yamaha“ komanda. Nors Jorge Lorenzo ir Valentino Rossi pripažino, kad „Honda“ turi persvarą kai kuriose srityse, jų komanda sunkiai dirba, kad ši praraja taptų kuo mažesnė.

Valentinui Rossi Brno trasa puikiai pažįstama ir kelianti sentimentus. Jis čia, dar tebūdamas 18-ikos, laimėjo savo pirmąjį GP.

Nuostabūs prisiminimai yra susiję su šia trasa. Čia iškovojau pirmąją pergalę. Nors tai nutiko 1996 metais, viską puikiai pamenu. Tai viena mėgstamiausių mano trasų, kuria lėkti labai smagu. Čia gali išnaudoti visą motociklo potencialą. Paskutiniu metu mano rezultatai nebuvo geri, todėl mano pagrindinis tikslas – žengti pirmyn. Noriu būti ant podiumo“.

Lorenzo taip pat nusiteikęs optimistiškai: „Malonu buvo iškovoti antrą vietą Indianapolyje. Brno trasa - kitokia, bet ji puikiai tinka mūsų motociklams ir mano važiavimo stiliui. Brno trasa greitesnė ir platesnė. Esu čia laimėjęs keturis kartus“.

 

MotoGP lenktynės Čekijoje: spėk laimėtoją!