Kvaili pasiteisinimai ar didelė klaida?

Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) greitojo čiuožimo rinktinei parodyti aukštus rezultatus Sočio olimpiadoje trukdo nekokybiškai pagaminti sportininkų kostiumai, siūlo dienraščio „The Wall Street Journal“ žurnalistų atliktas tyrimas.

Žurnalistai, apklausę tris žmonės, susijusius su JAV olimpine rinktine, sužinojo, jog kostiumų, sukurtų vieno populiariausių greitojo čiuožimo aprangos gamintojų, dizainas galimai sulėtina čiuožėjus. Šaltinių teigimu, ventiliacijos angos ant čiuožėjų nugaros, sukurtos karščiui pašalinti, leidžia patekti ir orui, o tai trukdo čiuožėjams išlaikyti žemą laikyseną bei išvystyti maksimalų greitį. Vienas JAV greitojo čiuožimo rinktinės narys atskleidė, komanda jaučiasi taip, jog kovotų ne tik su varžovais, bet ir su savais kostiumais.

Kol kas amerikiečiai liko labiausiai nusivylę Shani Daviso rezultatais. Čiuožėjas 1000 metrų distancijoje trečiadienį liko tik aštuntas, kai dviejose pastarosiose olimpinėse žaidynėse iškovojo auksą.

„Norėčiau tikėti, jog taip nutiko ne dėl kostiumo. Niekuomet nekaltinčiau aprangos. Kaltinčiau tik save. Tiesiog šiandien negalėjau pasiekti geriausio rezultato, o kitiems tai pavyko“, - po nesėkmės kalbėjo 31-erių Sh.Davisas.

2013 m. pasaulio čempionė 24-erių Heather Richardson, paprašiusi šiek tiek koreguoti jos kostiumą prieš 1000 metrų lenktynes ketvirtadienį, taip pat liko be medalių – užėmė septintą vietą.

Amerikiečiai prieš startus Sočyje išbandė savo kostiumus, tačiau niekuomet jų nedėvėjo oficialiose varžybose, ir tai galėjo būti didelė klaida. Kol kas per šešis greitojo čiuožimo ir du greitojo čiuožimo trumpuoju taku startus JAV rinktinė nėra iškovojusi nė vieno medalio. Tačiau pakeisti situaciją dar yra šansų.

Sh.Davisas šeštadienį varžysis 1500 metrų distancijoje, kur jau turi du olimpinius sidabro medalius. H.Richardson ir 25-erių 1000 m pasaulio rekordininkė Brittany Bowe toje pačioje rungtyje startuos sekmadienį.