Kas pasipriešins Martinui Fourcade?


Šeštadienį Sočio žiemos olimpinėse žaidynėse bus išdalinti pirmieji medalių komplektai. Vienas iš jų atiteks biatlonininkams, kurie rungtis 10 km sprinto rungtyje.

Šio sezono metu jau vyko penkios sprinto varžybos, kuriose pergales iškovodavo vis kitas biatlonininkas, o geriausiųjų trejetą bent po kartą pateko net 11 sportininkų. Vis dėlto tendencijos aiškios: tik vieninteliam biatlonininkui prancūzui Martinui Fourcade pavyko patekti į Top-5 visuose etapuose (keturiskart į Top-3), o rimčiausią konkurenciją sportininkui sudarė Norvegijos komandos biatlonininkai. Po vieną pasaulio taurės sprinto rungtį laimėjo Emilis Hegle Svendsenas, Larsas Bergeris ir Johannesas Thingnes Boe, o veteranui Ole Einarui Bjoerndalenui vieninteliam be M.Fourcado pavyko patekti į trejetuką bent du kartus.

Praėjusiais metais Sočyje vykusiame planetos taurės etape M.Fourcade tiesiog skraidė: prancūzas sprinte antrą vietą užėmusį rusą Jevgenijų Ustiugovą aplenkė net 42,3 sek. Tiesa, tose varžybose nedalyvavo Norvegijos komandos lyderiai.

Kurie biatonininkai gali įsiterpti į M.Foucade ir norvegų kovą dėl apdovanojimų? Vieninteliame aukštikalnėse vykusiame pasaulio taurės etape žibėjo italas Lukasas Hoferis ir vokietis Simonas Schemppas . Sprinto rungtyje šie sportininkai užfiksavo identišką laiką bei abu kopė ant aukščiausio apdovanojimų pakylos laiptelio. Sėkmingai jau eilę metų startuoja ir pasaulio pirmenybių prizininkai čekas Ondrejus Moravecas bei amerikietis Timas Burke‘as, o tik dėl klaidų šaudykloje tarp prizininkų nepatenka švedas Fredrikas Lindstromas.

Kaip sekasi 2010-ųjų olimpinėse žaidynėse medalius sprinto rungtyje iškovojusiems biatlonininkams? Čempionu tapęs prancūzas Vincentas Jay praėjus porai metų po triumfo baigė karjerą, sidabro medalį iškovojęs E.H.Svendsenas yra vienas iš favoritų ir dabar, o bronzą Kroatijai iškovojęs Jakovas Fakas pakeitė pilietybę bei prisijungė prie kur kas pajėgesnės Slovėnijos komandos. Šiame sezone naujai iškeptam slovėnui taip pat kartą pavyko patekti tarp prizininkų, kai jis finišavo antras persekiojimo varžybose.

Koeficientai:

Sportininkas

Laimėtojas

1-3

Martin Fourcade

3.25

1.60

Emil Hegle Svendsen

3.50

1.75

Ole Einar Bjoerndalen

12.50

3.50

Tarjei Boe

15.00

4.50

Johannes Thingnes Boe

20.00

6.00

 Pastaba: koeficientai gali kisti