Golovkin vs. Geal: eilinė kazacho pergalė?


Profesionalų ringe dar nė karto nepralaimėjusiam kazachui Genadijui Golovkinui – dar viena galimybė įrodyti, kad jis geriausias.

Šį savaitgalį Niujorke G.Golovkinas gins WBA (Pasaulio bokso asociacijos) ir IBO (Pasaulio bokso organizacijos) pasaulio čempiono vidutinio svorio kategorijoje (iki 72,6 kg) titulus.

Jo varžovas – australas Danielis Geale'as.

Vokietijoje gyvenantis 32 metų G.Golovkinas profesionaliame bokse laimėjo visas 29 kovas ir net 26 pergales pasiekė nokautais. Tai vienas geriausių rezultatų per visą bokso istoriją.

Įskaitant mėgėjų varžybas, kazachas jau per maždaug 400 kovų nėra patyręs net nokdauno.

Ruso ir korėjietės šeimoje gimęs G.Golovkinas laimėjo sidabro medalį 2004 metų olimpinėse žaidynėse, 2003 metais tapo pasaulio čempionu.

Beje, 2001 metais Rytų Azijos žaidynėse Japonijoje G.Golovkinas lengvai nugalėjo D.Geale'ą, rezultatu 15:3. Bet tai buvo prieš 13 metų...

33 metų D.Geale'as profesionalų ringe kovojo 32 kartus ir iškovojo 30 pergalių (16 nokautu). Suklupo dusyk. Ypač skaudžią nesėkmę australas patyrė pernai – po permainingos dramatiškos kovos nusileido britui Darrenui Barkeriui ir prarado IBF (Tarptautinės bokso federacijos) pasaulio čempiono diržą.

Tuomet australas šeštame raunde varžovą pasiuntė į nokdauną, bet du iš trijų teisėjų nugalėtoju pripažino D.Barkerį.  D. Geale'as anksčiau buvo ir WBA bei WBO pasaulio čempionas.

Nors australas laikomas ryškiu kovos autsaideriu, bokso specialistai pastebi: per savo karjerą D.Geale'as ne kartą įveikė už jį stipresnius laikytus varžovus, ir dabar yra ko gero rimčiausias priešininkas, kokį tik gali G.Golovkinas sutikti ringe.

8.50 kad australui pavyks nutraukti G.Golovkino dominavimą.